Зсув руйнує пішохідний міст

у номері / суспільство
2 730
0
Зсув руйнує пішохідний міст

Пішохідний міст через залізницю, що з’єднував вулиці Барбюса та Білоруську, наприкінці минулого тижня почав руйнуватися через активізацію зсуву грунту. Міст збудовано приблизно 50 років тому, вперше він потрапив у зону зсуву 1995 року. Нині ж ситуація значно ускладнилася: деформувалися частини прольоту та несної опори. Міст оголосили аварійним та вивісили попереджувальні таблички про заборону переходу. Мешканці Калічанки кажуть, що про руйнування не чули, табличок не помічали, а користуватися навіть аварійним мостом все-таки доведеться. Бо таким чином можна швидше дістатися центру міста, економлячи час та гроші на маршрутки.

Працівники залізниці обіцяють, що через кілька днів неподалік встановлять дерев’яний перехід через колію. Старий міст демонтують. Коли ж буде збудовано новий міст, наразі не відомо.

– Не чув, що міст аварійний, ходжу ним без остраху, як і щодня, – каже мешканець вулиці Білоруської Андрій КАЛИНЮК. – Без мосту важко доведеться. Навчаюся у вузі, тож щодня через цей міст добираюся до центру. Тепер доведеться обходити і витрачатися на маршрутку.

– Без цього мосту доведеться півміста об’їжджати, – розповідає місцевий мешканець Олег АНГЕЛЮК. – Доведеться ризикувати, бо місце тут небезпечне і треба переходити безпосередньо через колію.

– Мене дивує той факт, що людей не повідомили про небезпеку, – обурюється місцева мешканка Яна ЕЙНУЛАЄВА. – Я навіть таблички не бачила. Поклали б якесь оголошення – люди знали б, що ходити тут ризиковано. Шукатимемо інші шляхи до центру. Дивовижно, але напередодні мені наснилося, ніби падаю з мосту. Мабуть, інтуїція підказувала про небезпеку.

Як повідомляють у центрі пропаганди ГУ МНС в області, розташований над залізничною колією міст на вулиці Барбюса, 51, почав руйнуватися внаслідок активізації зсувного процесу.

Залізобетонний перехід, що складається з декількох прольотів та сходових частин, перебуває на балансі ВП "Чернівецька дистанція колії Львівської залізниці". Його загальна довжина 70 метрів, ширина – 2,2 метра. На місце події виїжджало керівництво міста на чолі з мером та мобільно-оперативна група ГУ МНС в області. Комісія дійшла висновку, що необхідно звести тимчасовий дерев’яний перехід через залізничні колії та відремонтувати пошкоджену частину пішохідного мосту.

– Міст буде закрито, оскільки він небезпечний для пішоходів, – повідомив помічник начальника зі зв’язків із громадськістю лінійного відділу міліції на станції "Чернівці" Віталій ВАСИЛЯН. – Щоби не сталося біди, на мосту встановлено таблички про небезпеку переходу. Припускають, що однією з причин просідання землі на цій ділянці став частий проїзд фур вулицею Одеською. Наразі залізниця підраховує збитки.

– Зліва від мосту зводимо дерев’яний перехід, вже восьмого червня його мають встановити, – розповідає мостовий майстер ВП "Чернівецька дистанція колії Львівської залізниці" Андрій ГРИЖАК. – На цій ділянці руху автомобілісти пильнуватимуть і зменшуватимуть швидкість руху. Невдовзі розпочнемо демонтаж старого мосту. За рішенням комісії, цей пішохідний міст аварійний. На цьому об’єкті встановлено мітки. Цілодобово чергові стежать за ситуацією.

Загалом проект нового мосту, розроблений Дніпропетровським інститутом, існує вже приблизно рік, – продовжує Андрій Вікторович. – Але до того, як розпочнуть зводити новий міст, потрібно зробити ще чимало.
Наразі перехожі без остраху ходять аварійним мостом. А працівники чернівецької дистанційної колії займаються водовідведенням, щоби не допустити в подальшому перезволоження грунту, адже це може стати ще однією передумовою активізації зсуву. 
Антоніна БАБЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм