Нині 40 садівничих товариств із 235, які діють на території Чернівців, мають право на зміну цільового призначення землі: з сільськогосподарського під житлову забудову.
За словами Віталія ЧИНЧИКА, начальника управління земельних ресурсів департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міськради, переведення садівничих товариств під індивідуальну житлову забудову для Чернівців – нині дуже великий резерв, щоби забезпечити чернівчан житлом.
"Хоча не всі власники хочуть, щоби їхні ділянки перевели під індивідуальну житлову забудову, – зауважує В. Чинчик. – Частина людей вважає, що їм достатньо займатися садом і городом. Ми не можемо нехтувати їхніми бажаннями, оскільки ці ділянки свого часу були виділені саме під садівництво, і вони їх використовують за призначенням".
Як наголошують у департаменті, переведення під житлове будівництво повинно відбуватися за згодою всіх власників ділянок. Проте з’явилася практика, коли декого з незгідних, а це переважно пенсіонери, починають попереджати "доброзичливці": якщо не дасте згоди, ділянки вилучить міська рада. І пропонують викупити землю за безцінь.
Як припускає В. Чинчик, можливо, це один із факторів вплинути на позицію людей. Але також не варто виключати й інший момент: вартість земельної ділянки для садівництва і ділянки під житлове будівництво суттєво відрізнятиметься.
– Громадянам, які не хочуть будуватися, хвилюватися не варто, що їхні земельні ділянки вилучать, – пояснює Віталій Чинчик. – Жодних підстав для цього немає, якщо в людини є державний акт на право власності на земельну ділянку. Їхнє право захищено законом.
Навіть якщо геологічні умови дозволяють на певній території зводити будинки, необхідно розробити генеральний план забудови садівничого товариства, де передбачити ширину проїздів між будинками не менше семи метрів. Звідси виникає і друга проблема: розширити проїжджу частину можна тільки за рахунок вилучення частини землі з прилеглих до проїзду ділянок. (М. Карасьова)
4-06-2010, 13:13
0
2 745