Щороку відповідні служби області виявляють батьків, які не турбуються про своїх дітей, не годують, тримають в антисанітарних умовах. За рік приблизно двох десятків батьків в області притягають до кримінальної відповідальності за злісне невиконання батьківських обов’язків. Та напівголодні, безграмотні, полишені самі на себе діти ніколи не повідомляють про порушення своїх прав ні соціальні служби, ні правоохоронців, навіть власних вчителів.
– З початку року органами прокуратури порушено 12 карних справ щодо злісного невиконання обов’язків з догляду за дитиною, – розповідає старший помічник прокурора області з питань захисту прав та свобод неповнолітніх Наталя БРЕСЛАВСЬКА. – Торік таких справ було 22. У цих родинах діти були позбавлені батьківського піклування. Ні належних умов для проживання, ні нормального харчування дітям їхні батьки не надавали. До того ж, більшість із цих дітей зазвичай відстає у розвитку від своїх ровесників. Це пов’язано з тим, що їхнім батькам байдуже, чи дитина відвідує школу. Є випадки, коли виявляємо і восьмирічних діток, яких батьки так і не віддали на навчання у перший клас.
Як правило, це діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Такі сім’ї ставлять на облік, із ними постійно працюють. Та щоразу доводиться виявляти нові. Це певною мірою пов’язано з міграцією неблагополучних сімей, які не мають постійного місця проживання. Дітей, яким спричинено важкі наслідки у вигляді психічного, розумового розвитку через невиконання батьківських обов’язків, зазвичай вилучають із сім’ї, а батьків притягають до кримінальної відповідальності.
– Не пригадую випадку, коли дитина сама повідомляла, що її права порушують, – каже помічник прокурора області з питань захисту прав та свобод неповнолітніх Оксана ГОДЛЕВСЬКА. – Такі діти зазвичай більше за інших прив’язані до своїх батьків. Та й кращого життя вони не знають, до того ж, відчувають страх перед батьками. Звертатися є куди. Про свої проблеми можна поговорити зі шкільним психологом, класним керівником, звернутися до сільради або соціальної служби.
Якщо є скарги щодо органів та служб у справах дітей, можна звертатися безпосередньо у наш підрозділ з питань захисту прав та свобод неповнолітніх прокуратури Чернівецької області за телефоном: 55-39-88.
Анонімно поділитися наболілим можна за телефоном довіри міського центру сім’ї, дітей та молоді 57-15-15 (цілодобово, крім вихідних). (А. Бабчук)
3-06-2010, 10:50
0
2 845