Ілона КОСТИНЮК працює візажистом три роки. Пов’язавши своє життя з красою та людьми, дівчина жодного разу не пошкодувала. В інтерв’ю "МБ" Ілона розповіла про особливості професії.
– Де ви навчалися і чим корисні були ці заняття?– Спочатку я навчалась у майстра. Півтора місяця спостерігала за її роботою на курсах, потім практикувала. Згодом пішла на заміну на роботу в салон краси. Тоді зрозуміла, що візаж – це моє покликання. Почала їздити до Києва на семінари з візажу, навчалась на майстра-технолога. Нас навчали робити боді-арт, денний, вечірній та весільний макіяж. Ми користувалися їхньою косметикою, писали конспекти. Під час практичних завдань майстри спостерігали за нашою роботою, виправляли та підказували. Такі курси дуже корисні. Також варто переглядати різні каталоги, цікавитись новою інформацією, яку подає Інтернет.
– Важко працювати з клієнтами?– Дуже важко, коли клієнти не слухають майстра. Але трапляється, що вони допомагають нам підібрати макіяж. Кажуть, який колір подобається або пасує, тобто не завжди треба відкидати все, що говорить клієнт. Проте завжди треба ставитися до роботи професійно. Наприклад, блондинка хоче пофарбувати брови у чорний колір. У такому випадку я відмовляюсь. Звичайно, з одного боку, я можу втратити клієнта, а з іншого – не хочу працювати непрофесійно.
– Скільки потрібно вкласти грошей у матеріали для роботи?– На базові матеріали для візажу необхідно витратити приблизно 4-6 тис. грн. А щоби мати все необхідне – 10-12 тис. грн. Кожен візажист встановлює свою вартість за виконану роботу. Я вважаю, що ціна повинна залежати від рівня косметики, якою працює візажист. Якщо ти працюєш "побутовою" косметикою, наприклад, "Лореаль", "Мері Кей" або "Оріфлейм", не варто встановлювати високу ціну. Адже з такою косметикою макіяж не буде довго триматися. Є майстри, які насправді багато грошей вкладають у косметику, навчання і дуже довго відпрацьовують ці кошти. А є такі, які вкладають мінімальну суму, але свої послуги оцінюють дуже дорого. Вважаю, це нечесно щодо клієнта та колег.
– Які можете виділити переваги і недоліки у роботі візажиста?– "Плюс" у тому, що робота творча і цікава, дуже багато спілкування. Така робота – постійний розвиток. Талант може "засмітитись", тому потрібно постійно розвиватись, прагнути чогось нового. Недоліки теж є – насамперед досить велика конкуренція, а клієнтів не так багато.
– Як можете охарактеризувати хорошого спеціаліста?– Візажист повинен знати все про обличчя. На курсах ми вивчали і пластику обличчя, і хірургію. Багато дівчат обурювалися, говорили, що прийшли сюди вчитися робити макіяж. Потрібно розбиратись не тільки в тому, як нафарбувати людину, а й розуміти її внутрішній світ. Оскільки коли розумієшся на психології людини, можеш правильно підібрати їй макіяж. Або, наприклад, бачиш людину, яка не вміє підібрати собі ні одяг, ні кольорову гаму, тоді можна проявити лідерство і підказати їй. Згодом людина зрозуміє, що їй це справді пасує, і буде вдячна.
Яна ЯЩЕНКО
Варто знати Щоби професійно оволодіти професією візажиста, варто поїхати на навчання до Києва. Тривалість навчання – від кількох тижнів до кількох місяців. Після закінчення курсів надають сертифікат.
Графік роботи візажиста гнучкий. Можна працювати щоденно з ранку до вечора, а можна лише по запису.
Заробіток залежить від графіка роботи, але переважно на місяць заробляють від 2 тис. грн.
18-05-2010, 10:17
0
7 452