Мабуть, немає жодного школяра, який хоч раз у житті не користувався шпаргалками. Писали їх навіть теперішні вчителі.
– Пригадую, як мої однокласниці прив’язували шпаргалки до ніг і ховали під спідницями, – розповідає вчителька української мови та літератури школи №2 Інна ТКАЧ. – А в університеті ми робили "бомби". Писали відповіді на питання кожного білета на окремих листках і ховали їх у пришиту внутрішню кишеню жакета. З одного боку складали за порядком відповіді на білети від №1 до №15, з іншого – від №15 до №30.
Дізнавшись номер білета, головне було намацати потрібний листочок і нишком поставити на стіл. Це завжди вдавалося. Можливо, викладачі все бачили, але нічого не казали.
– Коли я навчалася, шпаргалки писали від руки, – згадує вчителька української мови та літератури школи №2 Орися СУСЬКА. – Зазвичай ними не вдавалося скористатися, але з того, що писали, дещо запам’ятовувалося. Тож писати шпаргалки було навіть корисно. А зараз школярі стали такими лінивими, що навіть не хочуть писати шпаргалки. Купують книжечки з готовими відповідями на білети і з них списують. Але часто у тих книжках трапляються грубі помилки. Та навіть і вони – це пройдений етап. Зараз найбільшою популярністю користуються мобільні телефони. Сфотографував текст – і переслав іншому. Тепер усе створюють для того, щоби школярі нічого не робили.
– Коли я була ученицею, дівчата носили коротенькі форми, – розповідає вчителька фізики школи №2 Тамара СОПІЛЬНИК. – Тож шпаргалки писали на ногах і прикривали їх спідницями. А сучасні школярі ще вигадливіші. Нещодавно я викликала ученицю до дошки. Дивлюся – у неї блузка із прозорими рукавами, а під ними руки повністю обписані. Було кумедно.
– Від руки зараз рідко хто пише шпаргалки, – зізнається восьмикласник Андрій. – Переважно фотографуємо текст телефоном і через Bluetooth надсилаємо зображення іншим. Так робимо, наприклад, тоді, коли пишемо переказ. Головне – виманити вчительку з уроку, начебто її хтось кличе, і швиденько сфотографувати текст. Також можна зробити із книжки ксерокопію і засунути папірчик у зошит. А якось я обписав собі ногу. На уроці поклав ногу на ногу і задер штанину, начебто почухати її хочу. Вчителька нічого й не помітила.
Галина МАРКІВ
Як зробити
якісну сучасну шпаргалку
Набираємо текст на комп’ютері або беремо вже готовий, форматуємо для зручності. Рекомендований розмір шрифту – 6-8. Друкуємо на принтері. Наклеюємо на кожне питання смугу прозорого скотчу. Вирізаємо смуги з питаннями, кожне питання окремо обклеюємо скотчем. Смуги з питаннями замочуємо у холодній воді. Через кілька хвилин акуратно знімаємо паперовий шар зі смуг. Ви помітите, як ваші смуги знову стають прозорими. Висушуємо смуги. Вони, до речі, знову стануть липкими.
Далі все обмежується лише вашою фантазією і рівнем спостережливості вчителів. Краще перестрахуватися і зробити шпаргалки на нестандартні предмети.
13-05-2010, 12:31
0
2 250