RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У чернівчанки Емілії Безгіної вдома – аж дві колекції. Перше її захоплення – це мавпочки. Їх у неї аж 108. Квартира схожа на іграшковий зоопарк. Мавпочки є в усіх кімнатах. Спеціально для них чоловік пані Емілії Георгій виготовив полички. Георгій Костянтинович, колишній майстер фабрики "Восход", додав їм певних деталей: одна мавпочка ловить рибку вудкою, інша їде на санях, ще одна летить на повітряній кулі, палить цигарку, грає на барабані…

Є тут і співоча мавпочка. Натиснеш на кнопочку – і вона співає: "I feel good".

– Дружина любить позбирати усіх співочих мавпочок, ввімкне їх і так тішиться, – усміхається пан Георгій.
Ще одну пару мавпочок подружжю подарували на 50-ліття їхнього сімейного життя. Одну іграшку одягнули у жіноче вбрання, іншу – в чоловіче, ще й окуляри начепили.

Першу мавпочку подарувала начальниця

– Усе розпочалося з того, що п’ять років тому я святкувала на роботі день народження і побачила в кабінеті начальниці дуже гарну мавпочку, – пригадує Емілія Миколаївна. – Вона мені так сподобалася! Я не могла її випустити з рук. Тож начальниця мені її подарувала. А потім я так захопилася цими іграшками, що де бачила їх, там і купувала. Друзі почали приносити мені їх у подарунок, а сини присилали з США та Канади. А якось я йшла повз магазин "Оптика" і побачила у вітрині милу мавпочку в окулярах. Вона мені так сподобалася, що я вблагала продавців мені її виміняти на іншу іграшку.
Запитую пані Емілію, яка мавпочка є її улюбленою.

– Ось ця, найбільша, – жартома відповідає за дружину Георгій Костянтинович, вказуючи на себе.
Ще одне захоплення Емілії Миколаївни – рослини. Їх у квартирі приблизно 80. Тут і пальми, і кімнатний клен, і молочай, і кактуси, і ехмеї…

– Відколи себе пам’ятаю, у мене були квіти, – каже жінка. – Не можу пройти повз квітковий магазин і нічого не купити. Щоправда, вазони зараз досить дорогі, а до них ще потрібні горщики і мінеральні добрива.

Кожен вазон у квартирі росте у гарних глиняних просторих горщиках – жодних пластмасових посудин!

– Пластмасові горщики не пропускають вологу, і коріння рослини не має чим дихати, – пояснює пані Емілія. – Тому нехай я краще витрачу більше грошей, але придбаю глиняний горщик. Він і виглядає відповідно.

Рослини відчувають біду і розуміють слова

Найбільше жінка любить високі вазони із широким листям.

– Колись у мене була справжня колекція фіалок, – пригадує чернівчанка. Але вони у просторому горщику виглядають дуже маленькими, тож врешті я припинила їх вирощувати.

Пані Емілія зізнається, що вазони покращують їй настрій. Із ними можна навіть розмовляти, і вони все зрозуміють!

– Якось кімнатний клен почав сохнути, – пригадує квітникарка. – Я йому жартома пригрозила: "Будеш сохнути – викину геть!" І що ви думаєте? Відразу зазеленів! А коли хтось свариться, листочки клена починають тріпотіти. Була у мене також товстянка, яку в народі називають грошовим деревом. Вона завжди відчувала, що має трапитися. Коли я зламала ногу, усе листя на високій зеленій рослині опало. А перед тим, як захворів чоловік, листя також поскручувалося й опало. Тож я врешті товстянку віддала, бо аж моторошно було.

– Щоби вирощувати рослини, треба їх дуже любити, – переконана пані Емілія. – І мати час, щоби за ними доглядати. Адже деякі з них досить примхливі. Одні треба поливати щодня, інші – раз на тиждень. Одні рослини люблять сонце, інші – прохолоду.

– Бачите, ми навіть позначки біля вазонів кладемо, – додає Георгій Костянтинович. – Щоби не забути, як часто поливати. Якщо позначка зелена – треба часто поливати, жовта – час від часу, червона – рідко.

– Ось це – дуже популярний зараз хлорофітум, – показує Емілія Миколаївна малюнок у книжці. – Його можна ставити біля комп’ютерів, він, як і кактуси, поглинає радіацію.

На думку пані Емілії, не всі люди можуть вирощувати рослини.

– У деяких людей така аура, що вазони біля них починають сохнути, – каже жінка. – Я спочатку не вірила, але переконалася, що це правда. Якось моя колега сказала, що вазони її не люблять і сохнуть біля неї. Тож ми здійснили експеримент: частину вазонів колеги я помістила на своєму робочому столі, а свої віддала їй. За деякий час вазони на моєму столі почали відживати. А на її столі – навпаки, сохнути. Ми потім поміняли рослини знову, і все повторилося.

– Мене рослини люблять, – усміхається пані Емілія. – Тож друзі завжди знають, що мені дарувати – або мавпочку, або вазон. Більше мені нічого не потрібно.

Галина МАРКІВ
6-05-2010, 10:33
Коментарів 0 Переглядів 4 509



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.