У ботанічному саду – квіткова казка

у номері / суспільство
4 717
0
Квіти магнолії різних кольорів, галявина нарцисів і вишукані тюльпани різних сортів… З настанням весни ботаніч-ний сад ЧНУ імені Ю. Федьковича перетворився на казковий світ. Тут можна знайти навіть нарциси із запахом вес­няного дощу...

"Магнолії можуть квітнути три тижні"
Потрапляючи на алеї ботаніч­ного саду, не помічаєш, що минула не одна година, а казку з вишуканими квітами не хочеться залишати…

Магнолії білі, сніжно-білі, блідо-рожеві… Вони – окраса всього саду. Перші квіти роз­-цвіли тиждень тому. Найраніше зацвіла магнолія верболиста, потім – магнолії Лебнера, кобус, Суланжа…. За лагідної погоди магнолії можуть квітнути понад три тижні. Щоправда, працівники саду зауважують, що через морози постраждало чимало пуп’янків.

– Зима була складною для магнолій, – говорить директор ботанічного саду ЧНУ Марія ВИКЛЮК. – Магнолія, яка цвіте рано навесні, взимку вже з пуп’янками. І ці пуп’янки у сильні морози частково підмерзли. Саме тому не всі квіти розпустилися. Внаслідок цього у рослин буде менше насіння, зменшиться кількість саджанців. А попит на саджанці магнолії великий. Люди записуються у чергу з лютого. У середньому саджанець коштує від 48 до 120 гривень. Найбільше купують блідо-рожеві магнолії.

У саду – майже 70 видів нарцисів
Ще на початку квітня розпустилися нарциси. Понад 70 сортів цих квітів творять чарівну галявину попід деревами… Це перші квіти, з яких можна зробити гарний букет. До цього часу цвітуть дрібніші квіти – гіацинти, підсніжники, білоцвіт весняний.

– Нарциси завжди повертаються голівками до сонця, – розповідає старший науковий співробітник ботанічного саду ЧНУ Марія СМОЛІНСЬКА. – У саду їх приблизно 70 видів. Є у нас навіть сорти з ніжним ароматом весняного дощу. Над цим добре попрацювали селекціонери.

Усі нарциси ростуть під деревами – це сприятливе для них середовище. Батьківщиною нарцисів є Середземномор’я, де вологий клімат, тінисті ліси…

Особливу увагу відвідувачів привертають і тюльпани. У саду їх більше ста сортів: білі, блідо-кремові, кремово-червоні, червоно-оранжеві, жовті... Тут можна побачити ніжний рожевий тюльпан, серединка якого нагадує чорну зірочку…

Фіолетові тюльпани, за словами пані Марії, також нині не рідкість. Вже немодними є тюльпани 1980-1990-х років, які мали велику квітконіжку для зрізу у букет. Сьогодні модні тюльпани висотою 5-10 сантиметрів. Також дуже популярні дикі тюльпани із Середньої Азії. Крім того, зараз у моді білі тюльпани із видовженими пелюстками, тюльпани з покрученими, посіченими пелюстками, піоновидні тюльпани. 

Валерія Чорней
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують