Квіти магнолії різних кольорів, галявина нарцисів і вишукані тюльпани різних сортів… З настанням весни ботаніч-ний сад ЧНУ імені Ю. Федьковича перетворився на казковий світ. Тут можна знайти навіть нарциси із запахом весняного дощу...
"Магнолії можуть квітнути три тижні"
Потрапляючи на алеї ботанічного саду, не помічаєш, що минула не одна година, а казку з вишуканими квітами не хочеться залишати…
Магнолії білі, сніжно-білі, блідо-рожеві… Вони – окраса всього саду. Перші квіти роз-цвіли тиждень тому. Найраніше зацвіла магнолія верболиста, потім – магнолії Лебнера, кобус, Суланжа…. За лагідної погоди магнолії можуть квітнути понад три тижні. Щоправда, працівники саду зауважують, що через морози постраждало чимало пуп’янків.
– Зима була складною для магнолій, – говорить директор ботанічного саду ЧНУ Марія ВИКЛЮК. – Магнолія, яка цвіте рано навесні, взимку вже з пуп’янками. І ці пуп’янки у сильні морози частково підмерзли. Саме тому не всі квіти розпустилися. Внаслідок цього у рослин буде менше насіння, зменшиться кількість саджанців. А попит на саджанці магнолії великий. Люди записуються у чергу з лютого. У середньому саджанець коштує від 48 до 120 гривень. Найбільше купують блідо-рожеві магнолії.
У саду – майже 70 видів нарцисів
Ще на початку квітня розпустилися нарциси. Понад 70 сортів цих квітів творять чарівну галявину попід деревами… Це перші квіти, з яких можна зробити гарний букет. До цього часу цвітуть дрібніші квіти – гіацинти, підсніжники, білоцвіт весняний.
– Нарциси завжди повертаються голівками до сонця, – розповідає старший науковий співробітник ботанічного саду ЧНУ Марія СМОЛІНСЬКА. – У саду їх приблизно 70 видів. Є у нас навіть сорти з ніжним ароматом весняного дощу. Над цим добре попрацювали селекціонери.
Усі нарциси ростуть під деревами – це сприятливе для них середовище. Батьківщиною нарцисів є Середземномор’я, де вологий клімат, тінисті ліси…
Особливу увагу відвідувачів привертають і тюльпани. У саду їх більше ста сортів: білі, блідо-кремові, кремово-червоні, червоно-оранжеві, жовті... Тут можна побачити ніжний рожевий тюльпан, серединка якого нагадує чорну зірочку…
Фіолетові тюльпани, за словами пані Марії, також нині не рідкість. Вже немодними є тюльпани 1980-1990-х років, які мали велику квітконіжку для зрізу у букет. Сьогодні модні тюльпани висотою 5-10 сантиметрів. Також дуже популярні дикі тюльпани із Середньої Азії. Крім того, зараз у моді білі тюльпани із видовженими пелюстками, тюльпани з покрученими, посіченими пелюстками, піоновидні тюльпани.
Валерія Чорней
29-04-2010, 10:36
0
4 671