У Карпатах сплавляються річками і милуються сакурами
Гірські садиби зеленого туризму розпочинають сезон. Саме на травневі свята чимало туристів охоче виїжджає на свіже повітря подалі від цивілізації. Власники садиб стверджують, що порівняно з минулим роком ціни не підвищували. Доба проживання (без харчування) коштує від 50 гривень, із харчуванням – 150-200 гривень.
Окрім гуцульської їжі і прогулянок, кожна із садиб пропонує свою родзинку: катання на конях, велосипедах, сплави Черемошем, російську лазню, риболовлю, майстер-класи з народних ремесел… А ще для оздоровлення гостям заварюють чаї на гірських травах, а для настрою пригощають настоянками: хріновухою, джинджурівкою, калганівкою. Джинджур (росте високо в горах) і калган ще називають "козацьким женьшенем".
Ольга Фіжделюк із Великого Рожина, що на Косівщині, наприклад, підбирає фіточаї для туристів індивідуально: комусь заспокійливий збір, комусь для зміцнення серцево-судинної системи чи нормалізації тиску... А під час паводку позаторік у селі змило частину берега річки. Під час прогулянки з туристами пані Ольга натрапила на зелену глину. Як з’ясували пізніше фахівці з Києва, ця глина корисна для косметичних цілей.
Цікаво! Насолодитися цвітінням сакури в Ужгороді, а також буянням закарпатської долини нарцисів можна лише у травні. Додатково за маршрутом туроператори пропонують екскурсії до Ужгородського замку й замку "Паланок" у Мукачевому.
На Півдні – екскурсії палацами й містом на воді
Першого травня Крим офіційно розпочинає туристичний літній сезон. Незважаючи на провальний торішній літній сезон, туроператори цього року планують підвищити вартість проживання приблизно на 20 відсотків.
Але наразі (доки в приватному секторі можна зупинитися від 50 гривень за добу) варто використати час, щоби пізнати Крим з екскурсійного боку. Насолоджуватися пам’ятками вам наразі не заважатимуть натовпи туристів, як це буває у розпал сезону.
Вартість екскурсій парками, садами та пам’ятками архітектури – від 10 до 50 гривень.
Для любителів пішохідного туризму є спеціальні бази.
Цікаво! Старі квартали Вилкового на Одещині унікальні – вулички відділяють водні канали з дерев’яними тротуарами. Щоби покататися на човнах, до Вилкового найкраще їхати навесні, коли канали багатоводні.
Закордон – подорожі європейськими столицями
Травневі свята туристи вже традиційно використовують для невеликої екскурсійної подорожі Європою. Найпопулярніші автобусні напрямки, як і попередніх років, – Чехія, Угорщина та Польща. Вибір відпочивальниками саме цих країн для травневої поїздки зумовлений доступною вартістю турів. Наприклад, автобусний тур на шість днів до Угорщини чи Польщі (з екскурсією до Дрездена) коштує в середньому від 160-170 євро.
Автобусні тури вглиб Європи, які охоплюють, наприклад, Францію, менш популярні через їхню дорожчу вартість. Туристи долають значно більші відстані під час подорожі, тому й ціни турів щонайменше вдвічі дорожчі.
Цікаво! Туреччина у травні ще не надто тепла. Проте на ранньому бронюванні можна відчутно зекономити. Замовляючи тур заздалегідь, можна мати знижку 20-40 відсотків.
Перше травня в Україні
Крим – відкриття курортного сезону. В Євпаторії першого травня – парад Нептуна, чемпіонат живих статуй (75 акторів постануть в образах античних персонажів), наступного дня – приготують найбільший в Україні чебурек.
Сімферополь – автофестиваль. Крім того, байк-шоу відбудеться в Каховці, Севастополі, Алушті, Мукачевому.
Ялта – бал за участю Влада Ями та заслуженого хореографа Григорія Чапкіса.
Львів – свято батяра біля ратуші. Два дні будуть танцювати, співати, стріляти кавовими зернами по пивних пляшках, вибирати короля і його пані.
Ужгород – п’ятий фестиваль вина й меду "Сонячний напій" за участю виноробів Закарпаття, Одещини, Словаччини та Угорщини.
Хотин – перший міжнародний фестиваль історичної реконструкції середньовіччя "Битва націй".
371
0
Свіжий номер №47, 21 - 27 листопада 2024 року