У Карпатах сплавляються річками і милуються сакурамиГірські садиби зеленого туризму розпочинають сезон. Саме на травневі свята чимало туристів охоче виїжджає на свіже повітря подалі від цивілізації. Власники садиб стверджують, що порівняно з минулим роком ціни не підвищували. Доба проживання (без харчування) коштує від 50 гривень, із харчуванням – 150-200 гривень.
Окрім гуцульської їжі і прогулянок, кожна із садиб пропонує свою родзинку: катання на конях, велосипедах, сплави Черемошем, російську лазню, риболовлю, майстер-класи з народних ремесел… А ще для оздоровлення гостям заварюють чаї на гірських травах, а для настрою пригощають настоянками: хріновухою, джинджурівкою, калганівкою. Джинджур (росте високо в горах) і калган ще називають "козацьким женьшенем".
Ольга Фіжделюк із Великого Рожина, що на Косівщині, наприклад, підбирає фіточаї для туристів індивідуально: комусь заспокійливий збір, комусь для зміцнення серцево-судинної системи чи нормалізації тиску... А під час паводку позаторік у селі змило частину берега річки. Під час прогулянки з туристами пані Ольга натрапила на зелену глину. Як з’ясували пізніше фахівці з Києва, ця глина корисна для косметичних цілей.
Цікаво! Насолодитися цвітінням сакури в Ужгороді, а також буянням закарпатської долини нарцисів можна лише у травні. Додатково за маршрутом туроператори пропонують екскурсії до Ужгородського замку й замку "Паланок" у Мукачевому.
На Півдні – екскурсії палацами й містом на водіПершого травня Крим офіційно розпочинає туристичний літній сезон. Незважаючи на провальний торішній літній сезон, туроператори цього року планують підвищити вартість проживання приблизно на 20 відсотків.
Але наразі (доки в приватному секторі можна зупинитися від 50 гривень за добу) варто використати час, щоби пізнати Крим з екскурсійного боку. Насолоджуватися пам’ятками вам наразі не заважатимуть натовпи туристів, як це буває у розпал сезону.
Вартість екскурсій парками, садами та пам’ятками архітектури – від 10 до 50 гривень.
Для любителів пішохідного туризму є спеціальні бази.
Цікаво! Старі квартали Вилкового на Одещині унікальні – вулички відділяють водні канали з дерев’яними тротуарами. Щоби покататися на човнах, до Вилкового найкраще їхати навесні, коли канали багатоводні.
Закордон – подорожі європейськими столицямиТравневі свята туристи вже традиційно використовують для невеликої екскурсійної подорожі Європою. Найпопулярніші автобусні напрямки, як і попередніх років, – Чехія, Угорщина та Польща. Вибір відпочивальниками саме цих країн для травневої поїздки зумовлений доступною вартістю турів. Наприклад, автобусний тур на шість днів до Угорщини чи Польщі (з екскурсією до Дрездена) коштує в середньому від 160-170 євро.
Автобусні тури вглиб Європи, які охоплюють, наприклад, Францію, менш популярні через їхню дорожчу вартість. Туристи долають значно більші відстані під час подорожі, тому й ціни турів щонайменше вдвічі дорожчі.
Цікаво! Туреччина у травні ще не надто тепла. Проте на ранньому бронюванні можна відчутно зекономити. Замовляючи тур заздалегідь, можна мати знижку 20-40 відсотків.
Перше травня в Україні Крим – відкриття курортного сезону. В Євпаторії першого травня – парад Нептуна, чемпіонат живих статуй (75 акторів постануть в образах античних персонажів), наступного дня – приготують найбільший в Україні чебурек.
Сімферополь – автофестиваль. Крім того, байк-шоу відбудеться в Каховці, Севастополі, Алушті, Мукачевому.
Ялта – бал за участю Влада Ями та заслуженого хореографа Григорія Чапкіса.
Львів – свято батяра біля ратуші. Два дні будуть танцювати, співати, стріляти кавовими зернами по пивних пляшках, вибирати короля і його пані.
Ужгород – п’ятий фестиваль вина й меду "Сонячний напій" за участю виноробів Закарпаття, Одещини, Словаччини та Угорщини.
Хотин – перший міжнародний фестиваль історичної реконструкції середньовіччя "Битва націй".
29-04-2010, 10:31
0
3 555