Нині чернівчанка Надія Алієва – власниця перукарського салону. Однак ще кілька років тому жінка, залишившись сама з дитиною на руках, навіть мріяти не могла про такий бізнес. Вона ризикнула, покинувши стабільну роботу і досить високу посаду, і досягла успіху в новій для себе сфері.
Ще дитиною Надія дуже полюбляла малювати, ходила в художню школу, яку закінчила з відзнакою. Їй навіть вдалося вступити в художнє училище у Вижниці, але навчатися у ньому не судилося.
– На випускному іспиті у школі нас слухали викладачі з хімічного факультету. З додатковими запитаннями я успішно впоралася, і мене одразу зарахували на хімічний факультет без іспитів, – розповідає Надія Алієва. – Після закінчення вузу пішла працювати на хімічний завод. Рік працювала в лабораторії – складала норми, розробляла фарбу. Після року роботи захотіла покинути все це – мені було нецікаво. Тоді мене підвищили до головного технолога. Я їздила на семінари, робила свою справу добре, але не моє це, я – творча людина.
Надія вийшла заміж, стала матір’ю, а коли дитині не було ще й року, розлучилася з чоловіком. Зрозуміла, що покладатися ні на кого, вирішила працювати у мережевому маркетингу – в одній з косметичних фірм. Вже за місяць жінка стала лідером групи косметичної компанії й отримувала хорошу зарплату.
– Можливо, це було також не зовсім моє, – продовжує Надія. – Настав момент, коли я більше не хотіла цим займатися. У той час моя подруга відкрила свій салон. Вона знала, що я добре малюю й запросила мене, щоби я навчила манікюрниць малювати. Спочатку я показувала дівчатам, як розводити та змішувати фарби, мені це сподобалося. Тоді я вирішила спробувати себе як манікюрниця.
Надія почала відвідувати семінари і вдосконалюватися у мистецтві манікюру.
– Отримую велике задоволення від цієї роботи, – каже Надія. – Щодня жінки йдуть від мене щасливі та задоволені, що може бути краще?! Але мені хотілося мати щось своє. Я деякий час не могла зважитися на відкриття власного бізнесу, адже дуже поважала людей, у яких працювала. Однак все-таки зрозуміла: щоби досягнути успіху, потрібно відкрити власний бізнес, а не працювати на когось.
У планах жінки – пройти атестацію, щоби мати право викладати й видавати дипломи про проходження навчання.
– Я була впевнена в тому, що мені все вдасться, – говорить підприємниця. – Коли люди кажуть: "Немає грошей, щоби відкрити власну справу", – це лише відмовки. У мене теж не було фінансів, але ж є кредити, можливості, щоб чогось досягти, головне – бажання, а можливості завжди знайдуться!
На відкриття салону Надія витратила 12 тисяч гривень. Каже, що приміщення було неважко знайти, в цьому допомогли знайомі.
– Працювала в цьому бізнесі, мала деякі знання щодо його організації, – говорить підприємниця. – Якось була на виставці в Києві, там були представники комітету стандартів. Будь-яка людина могла підійти й отримати консультацію, я так і зробила.
Для того, щоб не мати проблем із контролюючими органами, підприємиця піклується про те, щоб усі дівчата мали медичні книжки. Щоби не виникало боргів із податків, заплатила їх наперед.
– Людина повинна бути рішучою, якщо вона хоче чогось досягти, – впевнена Надія. – Дотримуюсь думки: "Те, що ми робимо сьогодні, принесе нам результат через три місяці". Я готова до того, що, можливо, перші кілька місяців ми на нуль будемо виходити, але знаю – все, що я роблю сьогодні, принесе свій результат у майбутньому.
Яна ЯЩЕНКО
8-04-2010, 13:29
0
3 458