Юлія Головіна навчається у Херсонському державному університеті, Ганна Петрова – в Одеському національному університеті імені І. Мечникова, а Юлія Маяцька – в Українському державному хіміко-технологічному університеті (м. Дніпропетровськ). Але на два місяці (лютий-березень) дівчата стали студентками Чернівецького національного університету. Опинилися вони тут, ставши переможцями конкурсу на участь у проекті "Освіта країною", який організував Фонд Святослава Вакарчука "Люди майбутнього". Тож дівчата мали змогу пожити певний час у Чернівцях і порівняти наше місто зі своїми.
"Ваша їжа дешева, та ще й смачна"
– Я щаслива, що потрапила саме до Чернівців, – стверджує Ганна ПЕТРОВА, студентка Одеського національного університету, яку направили на факультет історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ. –Атмосфера на заняттях тепла, сімейна. Викладачі привітні, приємні. Лекції дуже цікаві. Щоправда, програма ЧНУ майже зовсім не збігається з програмою нашого університету. Зокрема деякі предмети – правознавство, педагогіку, етнологію – тут вивчають на другому курсі, а ми їх пройшли на першому. Також тут протягом перших двох років навчання не пишуть курсові роботи, а ми це робимо з першого курсу. А ще тут більше уваги приділяють загальним предметам, які для всього курсу однакові. А у нас для кожної спеціалізації є окремі спецкурси. Тож ми маємо можливість більше працювати індивідуально, вивчати ті предмети, які нас цікавлять. Окрім того, у ЧНУ один предмет читають протягом усього семестру. У нас же – протягом двох місяців, а потім цей предмет замінюють у розкладі на інший.
– Приємно вразили мене ціни на одяг, їжу. Вони тут значно нижчі, – продовжує Ганна. – В Одесі, щоби поїсти, я витрачаю 30-40 гривень, а у вашій студентській їдальні мені вистачає 15 гривень. Причому їжа така смачна!
Також мені сподобалося, що у ЧНУ скрізь є урни для сміття. Бо у нашому вузі тільки гроші на них збирають, а смітників як не було, так і немає.
Щодо гуртожитків, то вони у вас нормальні, порівняно з нашими. Щоправда, гарячої води на всіх не вистачає. Тож щоби прийняти душ, треба прийти якомога раніше. А якщо студенти почнуть галасувати, як покарання душ можуть і зовсім закрити.
– Але найбільше мене здивувало, як гарно співають буковинські хлопці, – додає Ганна. – Нещодавно факультет відзначав День історика в палаці "Академічному". На сцені виступало троє хлопців. Вони зовсім не соромилися і навіть присвятили пісні своїм коханим. В Одесі кожна друга дівчина вважає, що вміє гарно співати, проте серед хлопців таких сміливців майже немає.
"Чернівчани – привітні"
– Чернівецькі викладачі мене вразили своїм філософським мисленням, – каже Юлія ГОЛОВІНА, яка навчається на філолога та практичного психолога у Херсонському державному університеті, а до Чернівців її направили на філологічний факультет. – Звичайні лекції з української або зарубіжної літератури тут перетворюються на щось надзвичайне і дуже цікаве. Сприйняли мене добре, знайшла багато друзів. Взагалі чернівчани дуже привітні. Коли запитую, як кудись пройти, вони все детально пояснюють, показують. У Херсоні народ більш байдужий, усі кудись поспішають.
Приміщення резиденції мені дуже подобається, але воно у мене асоціюється з церквою. Коли я вперше побачила резиденцію, подумала: "А це не гріх навчатися у церкві?" Але насправді тут дуже гарно. Так і хочеться створювати шедеври.
А ще у Чернівцях яскравіше одягаються, не те, що у нас – переважно чорні та сірі кольори. Одяг тут дешевий і якісний. Я вже побувала на Калинці, накупила собі хустинок. І проїзд у вас дешевший. У Херсоні маршрутка до університету коштує дві гривні.
– Єдине, за чим шкодую, – це те, що побувала у Чернівцях взимку, а не влітку і не побачила усієї краси вашого міста, – каже дівчина. – Мені розповідали, що влітку в Чернівцях дуже багато квітів. Тому хочу приїхати сюди знову.
Галина МАРКІВ
Що таке проект "Освіта країною"?
Проект "Освіта країною" дає можливість студентам-переможцям провчитися певний період в іншому вузі, де готують фахівців аналогічної спеціальності із зарахуванням дисциплін (кредитів).
Протягом двох місяців студенти надсилали анкети з інформацією про свою наукову діяльність, авторські статті, участь у конференціях. Окрім академічної успішності, організатори конкурсу звертали увагу на особисті якості – відкритість, комунікабельність, готовність до швидкої адаптації в нових умовах. У конкурсі взяли участь студенти ІІ та ІІІ курсів. Згодом відібрали 30 переможців, які поїхали до університетів різних міст, у тому числі й до ЧНУ.
Святослав ВАКАРЧУК, засновник Фонду "Люди майбутнього": "Всі прості речі лежать на поверхні. Так було і з цим проектом. Практика мобільності студентів існує і активно розвивається у світі вже сотні років, та в Україні цю ідею досі ніхто не реалізував. На мою думку, 30 переможців будуть першими ластівками у великому русі мобільності студентів, які об’єднають як мінімум молодь України, як максимум – усю країну".
30-03-2010, 10:03
0
1 947