Поламаний паркан, сміття на газоні чи просто нескошені бур’яни на дачі – за все це тепер можна сплатити значний штраф. Віднедавна штрафи за порушення правил благоустрою у місті зросли до 340-1360 гривень для громадян та 850-1700 гривень для посадовців і суб’єктів підприємницької діяльності. Працівники райрад уже наклали такі штрафи на десятки порушників.
Штрафи запроваджують зовсім не для того, щоби поповнювати під час кризи міський бюджет, переконаний Євген ПРОКОПЕЦЬ, начальник фінуправління міської ради:
– Функція штрафів – не наповнення бюджету, а наведення порядку. Це як у старому радянському анекдоті: "На газонах встановили таблички: "Газонами не ходити. Штраф 5 рублів". Через певний час цифру "5" закреслили і написали: "Штраф 3 рублі". На запитання "Чому?" відповіли: "За 5 рублів ніхто не хоче ходити". Тобто високі штрафи у місті встановлюють не для того, щоби зібрати гроші до бюджету, а щоби мешканці дотримувалися порядку.
За 10 днів слід заплатити або оскаржити у суді
Який механізм накладення штрафів і чи можна їх оскаржити, розповіла Людмила КРИВУЛИЧ, начальник юридичного відділу Садгірського райвиконкому. За її словами, контролюють це питання комісії при райвиконкомах. Входять до таких комісій і депутати, і працівники райрад.
Хто і де порушує порядок, контролюватимуть працівники відділів благоустрою у райрадах. За ними
закріплено вулиці. У разі виявлення порушень на "своїй" території відповідний працівник складатиме про це протокол. Документ розглядатиме комісія і виноситиме рішення про накладення штрафу та його розмір.
Порушник після отримання повідомлення про накладення штрафу повинен або сплатити впродовж десяти днів гроші, або, якщо він не погоджується з рішенням комісії, оскаржити його. Оскаржити рішення можна, звернувшись до райвиконкому. Щоправда, шансів уникнути штрафу буде небагато, оскільки комісія у своєму рішенні дає обгрунтування, що штраф накладено правомірно. Інший шлях – оскаржити штраф у суді. Якщо протягом десяти днів не буде ні оскарження, ні оплати, щодо порушника будуть залучати органи Державної виконавчої служби.
Штрафи, за словами юриста, не є втручанням у приватну власність. Приватна власність передбачає ще й обов’язки власника. Наприклад, якщо на дачних чи садівничих ділянках є зарості бур’янів, вони поширюються і на сусідні дачі. Тому за таке можуть не просто оштрафувати. Якщо роками на ділянці не прибирають урожай, не вивозять сміття тощо, факт несумлінного користування чи невикористання дачі можна довести через суд і визнати приватизацію ділянки недійсною. Тоді її повертають у власність садівничого товариства.
Найчастіше карають за сміття
Підвищені штрафи уже допомогли навести лад на деяких вулицях. "Ми щодня проводимо обстеження, особливо у районах вулиць Чапаєва, Канівської, Брянської, Головної, – розповів Володимир БАКЛИКОВ, начальник відділу з питань благоустрою і санітарно-екологічного стану Шевченківського райвиконкому. – Там люди викупили квартири, а за вивезення сміття не платять. Ми зобов’язуємо їх укладати угоди. Хто заперечує – складаємо протоколи і направляємо на адмінкомісію. Дехто одразу сплачує штраф. Коли внесе 340 гривень у касу, розуміє, що вигідніше платити за вивезення сміття по 3,58 гривні за місяць з людини. Обстеження стосуються не тільки сміття, а й використання для реклами недозволених місць, санітарного стану прилеглої території, складування обрізаних гілок в зеленій зоні тощо.
Дачні райони не обстежуємо – там є голови садівничого товариства, правління, вони цим можуть займатися. Щодо стану архітектурних елементів будівель, наявності аншлагів тощо, то цим займається департамент містобудівного комплексу".
За словами В. Бакликова, підвищення штрафів суттєво допоможе навести лад на вулицях міста. Мовляв, часто достатньо просто пояснити мешканцям, який штраф їм може загрожувати, щоб люди виправили порушення.
Надія МАКУШИНСЬКА
ЗА ЩО ШТРАФУЮТЬ
Самовільне виконання земляних або підготовчих робіт (при будівництві нових об’єктів, реконструкції, реставрації, ремонті, переобладнанні об’єктів; несвоєчасне вивезення будівельних відходів та сміття від розбирання будівель та споруд; самовільне перекриття проїжджої частини вулиці без погодження з ДАІ).
Порушення утримання об’єктів міської інфраструктури (несучих конструкцій будівель та споруд, їхніх окремих елементів; залишення без нагляду будівель і споруд, які не експлуатуються; покриття тротуарів, доріг, площ та їхніх конструктивних елементів, прибудинкових територій; стоянки машин на газонах).
Неналежне утримання території (захаращення та несвоєчасне прибирання території від сміття, нанесення транспортними засобами на дорогу грунту; організація звалищ побутових, будівельних матеріалів; спалювання листя; несвоєчасне знищення бур’янів); виведення каналізаційних мереж в русла малих річок та кювети (шанці); засмічення залишками життєдіяльності тварин сходових кліток, під’їздів, дворів та вулиць).
Порушення у розміщенні об’єктів зовнішньої реклами.
25-03-2010, 13:13
0
5 136