Зайвим буде говорити, якої шкоди завдають погані дороги автомобілям. Адже кожна яма – це удар по довговічності вузлів і агрегатів. При цьому однаково страждають усі: і недорогі "Лади", і джипи з "Мерседесами".
– Іноді просто страшно стає за машину, – розповідає Василь, власник Volkswagen Golf. – Давно їжджу автомобілями, але такої зими, як ця, не пам’ятаю. І ям стало значно більше, і такі горби з льоду були на дорогах, що постійно зачіпав дном машини, ризикуючи щось обірвати.
– Немає такого автомобіля, якому не шкодили би погані дороги, – переконаний автомеханік Іван К. – Звичайно, є надійніші, є менш надійні, але усім потрібен огляд і ремонт.
Найбільше від ям страждає ходова частина автомобілів. Механізми і деталі ходової пов’язують колеса з кузовом, гасять його коливання. Насамперед це підвіска – пружини, амортизатори, ресори тощо. Після найбільш екстремального періоду для водіння – кінця зими – початку літа практично з кожним автомобілем слід звернутися на огляд до автомеханіка. Не обов’язково доводиться щось замінювати, але краще перестрахуватися. Адже від стану ходової залежить не лише комфорт під час їзди, а й безпека руху.
Іван розповідає, що останнім часом виокремив для себе категорію автомобілів, власники яких найбільше звертаються з проблемами ходової навесні, коли на дорогах багато ям. Це невеликі розвізні автомобілі типу Renault Kangoo та Citroen Berlingo. Вони призначені для перевезення невеликих вантажів містом, а отже, їхні ходові більше зазнають навантаження.
Від ям часто страждають колеса. Якщо на швидкості наїхати на перешкоду, можна пошкодити диск. У такому разі на дорозі доведеться замінювати колесо – сучасні безкамерні шини потребують герметичності, і з пошкодженим диском їхати далі не вдасться. Йдеться про штамповані диски – вони дешевші за легкосплавні, але схильні до деформації.
Крім збільшення ямковості на дорогах, зима створює й інші проблеми для автомобілів. Так, для підсипання доріг використовують сіль, яка обов’язково потрапляє на машину. Сіль має агресивну дію і разом із водою, яка замерзає і розмерзається, призводить до пошкоджень і мікротріщин на кріпленні агрегатів, тросах, шлангах, які навесні варто уважно оглянути.
А ще після сходження снігу автомобіль слід добре помити, щоби змити зимову сіль, яка, до того ж, провокує поширення корозії.
Ігор ДОВГАНЬ
25-03-2010, 11:39
0
2 268