Оксана Руснак із селища Лужани минулого тижня купила для свого трирічного малюка іграшкове пластмасове піаніно на батарейках. Віддала за нього на Калинівському ринку 50 гривень. Одразу потішили дитину – дали синові гратися. Однак уже увечері в кімнаті відчули різкий запах диму.
– Смерділо так, ніби горить пластмаса, – розповіла Оксана. – Кинулися до розеток, все обшукали, але не могли зрозуміти, що горить. Нарешті помітили, що з піаніно, з гнізда для мікрофона, йде дим. Подивилися на виріб – він китайський. Піаніно навіть один день не послужило. Одразу облили його водою і викинули. Це жах – що продають нашим дітям! Це ще добре, що піаніно на батарейках, а якби від розетки працювало? Усе би могло згоріти. А якби дитина сама в кімнаті була?
Як не дивно, віддати неякісну іграшку Оксана навіть не намагалася. Каже, що сама колись торгувала на базарі й претензій до продавця не має, мовляв, винен не він, а підприємець, який десь закуповує неякісний контрабандний товар.
Як пояснили в управлінні у справах захисту прав споживачів, під час купівлі дитячих іграшок обов’язково потрібно дотримуватися таких рекомендацій:
Ознаки неякісного товару – це відсутність ярликів, маркувальних даних, інформації про фірму-виробника та її адресу, сировину, з якої виготовлено річ, пам’ятки з догляду. Задля безпеки дитини батькам варто ознайомитися із сертифікатом відповідності іграшки та висновком санітарно-епідеміологічної експертизи.
Навіть якщо етикетка викликає довіру, перевірте, чи не має іграшка гострих кутів, якими можна поранитися. Не повинно бути погано прикріплених дрібних деталей, сильного запаху, поверхневого фарбування.
Машинки та інші транспортні іграшки з хімічними елементами живлення (батарейками) мають гарантійний термін 6-12 місяців. На дитячі велосипеди, візки існує гарантія 12 місяців. Тому під час покупки цих речей вимагайте, щоби продавець заповнив гарантійний талон.
Якщо іграшкою почали користуватися і виявили у ній приховані недоліки, покупець має право повернути її. Але для цього необхідно мати товарний чек.
Якщо купуєте річ на ринку, попросіть продавця від руки записати в чеку: 1) місце покупки (на ринку – номер павільйону, ряд, сектор); 2) назву товару; 3) дату покупки; 4) ціну; 5) прізвище продавця і його підпис. (Н. Макушинська)
23-03-2010, 10:38
0
2 238