Двори – для людей чи автомобілів?

у номері / суспільство
2 790
0
Двори – для людей чи автомобілів?


Ввечері двори багатоквартирних будинків повністю заставлені машинами, які стоять і на дорозі, і на тротуарах, і на клумбах. Така ситуація породжує численні конфлікти – людям іноді просто неможливо пройти.

Особливо потерпають мешканці перших поверхів. Адже автівки ставлять їм під вікна.

– У нашому дворі деякі власники машин навіть позасипали клумби і поставили там лавочки нібито для відпочинку, – розповідає чернівчанка Ірина. – Однак насправді заїжджають туди автомобілями аж під вікна.

Власники машин теж не задоволені ситуацією – вони не хочуть своє майно, яке коштує чимало, залишати будь-де, а спеціально призначених для цього місць не вистачає. У деяких багатоповерхівках ще в радянські часи у дворах облаштували "кишені" для стоянок. Однак розраховані вони на 10-15 машин. А нині автомобілі має більшість родин, а деякі й не один.

– Конфлікти виникають мало не щодня, – каже голова житлового кооперативу Крістіан ВЛАД. – Перехожі не можуть пройти тротуаром, а водії теж сваряться, бо не мають де поставити машину. Порозуміння знайти не вдається.

Крістіан має своє бачення вирішення проблеми. Насамперед у дворі кооперативу він планує зварити загорожу зі старих труб вздовж тротуару, щоб автівки туди не заїжджали. Однак і для стоянки хоче знайти місце. Голова кооперативу має намір звернутися до районної влади з проханням виділити додатково землю для облаштування стоянки.

Однак у такий спосіб можна допомогти лише мешканцям одного будинку.

– До багатоповерхівок, які споруджують, існує вимога – передбачати у проектах гаражі чи підземні паркінги, – розповів головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ. – З 2000 року існують плани розпочати спорудження у місті багатоповерхових паркінгів, для них навіть визначено місця. Але досі інвестори не знайшлися, бо коштів на реалізацію цього проекту потрібно чимало, а повертатися вони будуть не менше 20-30 років.

Влада пропонує розпочати з гаражних кооперативів. Перевірки не раз засвідчували, що частина гаражів зайнята зовсім не автомобілями – їх використовують як склади та місце неофіційних майстерень тощо. За словами Сергія Гомоновича, деякі кооперативи використовуються для зберігання машин лише на 50-70 відсотків.

Гаражні кооперативи у нинішньому вигляді не можуть довго існувати. Міська влада вже пропонувала деяким із них розглянути можливість трансформації у багатоповерхові паркінги. Розроблено вже навіть перший проект – на розі вулиць Руської та Лук’яна Кобилиці, – але через кризу його реалізацію відкладено.

Можливе спорудження паркінгів і у центрі – але підземних. Враховуючи складність робіт, поки що далі концепції справа не просунулася.
Щодо стоянок у дворах, то
С. Гомонович не відкидає можливості їхнього облаштування.
– Слід розглядати кожен випадок окремо, – вважає головний архітектор. – Якщо розміри двору дозволяють і не доведеться знищувати зелені насадження, треба давати дозволи.
Ігор ДОВГАНЬ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер
16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках
15:59
Патрульні оштрафували водія за парковку на пішохідному переході
15:35
У Новоселицькій лікарні встановили ще один сучасний ліфт
15:17
З площі Філармонії прибрали несправний екран

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм