Чехія не видаватиме українцям дозволи на роботу

у номері / суспільство
5 817
0
Чехія призупиняє видачу та продовження дозволів на працевлаштування трудовим мігрантам з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу. Навіть заробітчани, які вже працюють багато років, можуть позбутися права перебувати в Чехії.

Таке рішення ухвалило чеське Міністерство праці та соціальних відносин, оскільки безробіття сягнуло найвищого рівня за всю історію країни. Проте, як запевняє прес-секретар міністерства Штєпанка ФІЛІПОВА, обмежувальні заходи стосуватимуться переважно некваліфікованих трудових мігрантів.

Кваліфіковані фахівці мають можливість працевлаштуватися за допомогою "Зеленої карти". Отримати її мають шанс іноземці з країн, що не входять до Євросоюзу. Крім того, чеський роботодавець повинен довести, що протягом місяця на вакантну посаду не знайшлося гідного претендента-чеха. А претендентові щонайменше потрібно знати англійську мову, а краще – ще й чеську.

"Зелена карта" дає дозвіл на довгострокове перебування в Чеській Республіці з метою працевлаштування. Карту видають на два-три роки. Після завершення цього терміну її теоретично можна продовжити, не повертаючись на батьківщину, ще на три роки. Хоча на практиці таких дозволів торік було видано лише кілька десятків.

Розгляд заяви у Консульстві Чеської Республіки за проектом "Зелена карта", як правило, триває приблизно два місяці. У разі позитивного рішення консульство видає візу, щоби претендент міг з’їздити до Чехії для особистої зустрічі з роботодавцем. Якщо з певних причин трудовий мігрант роботодавцеві не сподобається, йому доведеться їхати додому.

Зараз іноземці, яких у Чехії звільняють через кризу, мають два місяці, щоби знайти іншу роботу, в іншому разі вони повинні покинути країну. Шукати нового роботодавця доводиться самотужки, чеський уряд у цьому не допомагає. Оформлення нового дозволу на роботу затягується на місяць і більше. А від нього залежить робоча віза, яка без роботи втрачає чинність. Якщо трудовий мігрант не вкладається у терміни, він змушений або покинути країну, або залишатися в ній як нелегал.

На лютий цього року в Чехії офіційно працювало 52623 громадян України. Понад 2,2 тисячі іноземців тільки втратили роботу впродовж останнього місяця. Дозволів на роботу не потребують українці, які мають дозвіл на постійне місце проживання в Чехії. Таких там нині нараховується майже 44 тисячі осіб.

ДОВІДКА

ХТО ПОТРІБЕН: програмісти, лікарі, технологи, кондитери.
ЗАРПЛАТИ: середня зарплатня в Чехії – 895 євро на місяць. Найбільше можна заробити у фінансовій сфері – 1700, у сфері інформаційних технологій – 1600, в енергетиці – 1300. Найменші заробітки в готельному і ресторанному бізнесі – 500 євро на місяць. Медики-іноземці без атестації починають із невеликої зарплатні, але після проходження атестації мають можливість заробляти навіть 1400-1600 євро на місяць.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Керівнику "Чернівціводоканал" оголосили підозру: на комунальному підприємстві зробили заяву
9 367
Проколов колеса, щоб не втік: на Буковині перевіряють співробітників ТЦК через конфлікт
6 431
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
6 292
Сильні дощі та грози: на Буковині зіпсується погода
5 641
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
5 269
«Вода чудова. Ідіть купатися»: чернівчани ходять на міський пляж попри заборони
4 733
Росія могла вдарити по Чернівцях ракетою Х-101 із касетною бойовою частиною: що відомо
4 225
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
4 099
Обороняв Батьківщину від ворогів: на війні загинув воїн з Буковини Віталій Майстрюк
3 639
На Буковині врятували чоловіка, який намагався накласти на себе руки
3 374