RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Позолота з глечиками в інтер’єрі – вияв поганого смаку

Стилів у дизайні інтер’єру та ландшафту є багато. Деякі з них дуже подібні, інші, навпаки, протилежні. Про те, як правильно поєднати різні речі, форми та предмети, читачам "МБ" розповідає дизайнер Роман МОСКАЛЕНКО.

– Якщо вам сподобався елемент на фото в журналі чи в телепрограмі, ви повинні розуміти: на д кімнатою працювали спеціалісти, – пояснює пан Роман. – І коли ви спробуєте просто перенести картинку у власний інтер’єр, може з’явитися порожнеча, яку потрібно декорувати або, навпаки, не вистачатиме місця для меблів.

Найбільша помилка – коли в дизайні інтер’єру або ландшафту поєднують несумісні стилі.
При оформленні як інтер’єру, так і ландшафту найчастіше використовуються такі стилі: класицизм, мінімалізм, хай-тек, модерн та інші. Хоча насправді цікавих стилів існує набагато більше, наприклад: етнічні стилі Канади, Аргентини, Африки… Також цікаві стилі східних країн: Японії, Індії, Таїланду. Елементи з них цілком можна використати під час оформлення вашого інтер’єру.

– Якщо вам подобаються певні речі чи елементи з різних стилів, їх можна поєднати, – каже Роман Москаленко. – Але робити це потрібно в розумних межах. Таке поєднання називають еклектикою. І питання полягає не в тому, що і з чим ми поєднуємо, а як саме ми це робимо. Від еклектики до кітчу – один крок.

Еклектика, еклектизм – змішування, поєднання різних стилів, ідей, думок тощо.
Кітч – термін, що відображає одне з явищ масової культури. Синонім псевдокультури, в якому основна увага спрямовується на екстравагантність зовнішнього вигляду та крикливість. Перенавантаження кольором, формами чи елементами розкоші. Ознака поганого смаку.

– Наприклад, використання декору з позолоти, ліпного декору, класичних статуй чи фонтанів в оформленні в українському стилі можна швидше віднести до кітчу, ніж до еклектики. Також приклад кітчу, коли архітектура виконана в класичному стилі чи стилі ампір, в оформленні ландшафту використовують плетений тин з глечиками, декоративною підводою в українському стилі, а поруч ставлять двох гномиків з американського "фентезі". У такому разі залишається хіба що додати до тину статую Клеопатри. Проте дуже категорично до кітчу ставитися також не варто. Він може бути досить кумедним та цікавим.
Марина КАРАСЬОВА

Як поєднати старовинні меблі
і сучасний інтер’єр
Давайте спробуємо поєднати на професійному рівні те, що, здається, поєднати неможливо. Припустимо, молодій сім’ї у спадок дістався раритетний диван у стилі ампір.

Ампір – стиль пізнього класицизму, періоду імперії Наполеона. Характеризується урочистістю, помпезністю. Для виготовлення меблів використовували найрізноманітніші матеріали та техніки: різьбу, розпис, позолоту, інкрустацію, мозаїку.

Молода сім’я хоче зробити ремонт та дизайн інтер’єру в сучасних, молодіжних стилях. Тобто з використанням великої кількості скла, хромованого металу, різноманітних видів освітлення тощо.
Для того, щоби в сучасний інтер’єр "вписати" антикварні меблі зовсім іншого стилю, нам необхідно їх підтвердити.

Будь-який малюнок, розташований на меблях, ми фотографуємо, збільшуємо і робимо з нього, наприклад, трафарет.
Малюнок, яким декоруватимуть ніші або вставки на стіні, повинен мати колір або відтінок матеріалів із сучасних стилів, наприклад, хрому.

Не забувайте про текстиль. Невелика вставка на шторах того самого кольору, що й на меблях, ще краще поєднає інтер’єр.

Цікавий ефект створює поєднання форм. Наприклад, коли вставка на стелі чи форма гіпсокартонної конструкції повторює форму меблів чи їхню окрему частину.

Ми отримали гарний та досить цікавий інтер’єр. Його можна впевнено назвати еклектикою між ампіром та хай-теком.
11-03-2010, 13:28
Коментарів 0 Переглядів 3 494

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.