Тільки два тижні навесні в Голландії працює парк тюльпанів ("Кейкенхоф"). Туристи з усього світу з’їжджаються в березні-травні до Голландії, щоби помилуватися мільйонами квітів, погуляти біля ставків із прирученими качками, побродити алеями… Парк тюльпанів нині вважають одним із найбільш визначних місць планети для фотографування. Це й не дивно, кожен хоче забрати із собою хоча би часточку цієї феєричної краси.
– У парку цвітуть мільйони квітів. Тут зібрано всі можливі й неможливі сорти тюльпанів, – розповідає чернівчанка Ольга САРАХМАН. – Коли йдеш парком годину, здається, що вже побачив усі тюльпани, які тільки існують. Уже й картка у фотоапараті закінчилася, а потім повертаєш у якийсь провулок – і знову тюльпани. Причому, таких ви ще не бачили. Я не бачила, щоби квіти повторювалися. Тому раджу для відпочинку в "Кейкенхофі" запасатися додатковою карткою для фотоапарату. Тут скільки не фотографуй, усе одно кадрів не вистачає.
Ольга провела в парку три години. Цього вистачило, щоби повернутися до Чернівців із неймовірними враженнями. Проте, щоби оглянути все, часу потрібно значно більше. Адже "Кейкенхоф" розташувався на 32 гектарах. І серед тюльпанів варто провести весь день.
– У парку є кілька входів, тому черги з охочих помилуватися квітами не утворюються, хоча у вихідні дні в парку досить людно, – каже Ольга. – У ландшафті "Кейкенхофу" поєднується непоєднуване, тут забуваєш про всі проблеми й просто відпочиваєш. Словами передати це неможливо, потрібно самому все побачити, відчути, вдихнути аромат. Цікаво, що парком можна гуляти годинами. І милуватися квітами зовсім не втомлюєшся, навпаки, виникає відчуття, що не вистачає часу.
Парк "Кейкенхоф" – не просто виставка тюльпанів. Щороку квіткові композиції присвячують певній події чи країні. Наприклад, 2008 року частину квіткових скульптур присвятили Олімпійським іграм у Китаї. Торік темою став ювілей Нью-Йорка. Для створення статуї Свободи флористи використали понад 50 тисяч цибулин тюльпанів. А 2010 року домінують мотиви, присвячені Росії – матрьошки, виставка, присвячена російському балету, мотиви російського саду тощо.
Парк тюльпанів розпочинає працювати 18 березня, але Ольга радить їхати туди не раніше середини квітня: "У березні на деревах ще немає зелені, а вже в квітні тут відчувається справжня весна".
Марина Карасьова
Особливості туру
У період роботи парку туроператори пропонують багато спеціальних програм із відвідуванням "Кейкенхофу". Вартість туру – приблизно 380 євро плюс гроші на додаткові екскурсії – 150-200 євро. Квиток до парку тюльпанів коштує 15 євро.
Автобусний тур із відвідуванням Голландії триває не менше семи днів. Переважно виїзди відбуваються зі Львова. Країна розташована далеко від нас, і їхати напряму до Голландії – дуже виснажливо. Тому тур включає додаткову екскурсійну програму в іншій країні. Багато турів починається із Чехії або Польщі. Перелік документів для оформлення подорожі досить прийнятний.
Можна летіти літаком до Амстердама й відпочивати винятково в Голландії. Але в такому разі вартість відпочинку – уже інша цінова категорія.
ВАРТО ЗНАТИ
Територія парку – 32 гектари. Тут висаджують приблизно сім мільйонів цибулин. Тільки тюльпанів тут вирощують понад 700 видів. А крім цього, тут можна побачити крокуси, гіацинти, лілії, троянди, орхідеї та інші весняні квіти. Вирощують квіти 30 садівників, починаючи з березня до перших морозів.
Сувеніри
Із парку туристи привозять різноманітні листівки, магнітики тощо. Проте найголовніша цінність – цибулинки тюльпанів. Пакетик із кількома цибулинками коштує 5-10 євро. Вибір сортів – неймовірний.
Як працює парк
"Кейкенхоф" відкритий з 18 березня до 16 травня з 08.00 до 19.30. Період цвітіння тюльпанів, гіацинтів нарцисів – візитівка парку. В інші пори року парк зачинений.
4-03-2010, 11:03
0
3 561