Туш відомих виробників по 30 гривень, помада – по 12, пудра – по 40. І "Діор", і "Л’Ореаль" на ринку можна побачити за дивними цінами. Продавці ж переважно і не намагаюся заперечити факт підроблення.
– Та, звичайно ж, несправжня, – каже продавець Калинівського ринку, демонструючи рожево-золоту коробочку з пудрою "Л’Ореаль". – Справжня доларів 50 коштує, а ця – 50 гривень, за 40 віддам. Але вона якісна, беріть, це не Китай, а Туреччина.
Поруч на прилавку на сонці в прозорих тюбиках "засмагають" креми з написом "МаксФактор" по 25 гривень, тіні від "Діор" по 30 гривень, туш "справжня канадська" по 35, фірмові парфуми від "Шанель" по 40 гривень за флакон.
Окрім написів про гарну якість, стійкість та назву відтінку на упаковці такої косметики немає жодної інформації про те, звідки її завезли і хто виробник. Махнувши рукою на косметику на дерев’яних розкладних столах, вирушаю до більш солідних засклених прилавків із косметикою та парфумами.
Читайте секретний код
– Я ручаюся за кожен проданий флакон, – запевняє продавець парфумів в одному з контейнерів і одразу попереджує: "Ціни в доларах!"
Парфуми всесвітньо відомих марок у нього вартують від 30 до 180 доларів. Марно намагаючись щось розібрати в написах на упаковці, запитую, звідки ж я можу бути впевненою, що парфуми – справжні, а не підробні?
– Я вам розкажу, як можна розрізнити, – відкриває таємницю продавець і показує на низку цифр із літерами знизу на коробці парфумів – Цей код на коробці повинен збігатися з кодом на дні пляшки парфумів. І він має бути чітко написаний, а не розмитий – інакше це турецька підробка. На деяких флаконах його не пишуть, а гравіюють лазером.
А насамкінець дає ще одну пораду щодо перевірки справжності парфумів: не нюхати їх одразу, а нанести на руку – якщо впродовж кількох годин збережеться приємний аромат, значить вони якісні.
В одній із крамничок намагаюся розібратися в якості фірмових тіней та кремів уже за "фірмовими" цінами – від 40 доларів і вище. Тут на упаковці вже можна прочитати адресу виробника в Парижі, щоправда, лише англійською. А на запитання, як я можу переконатися, чи справжній товар, продавець обурено заявляє: "Та ви що, дивіться, у мене на очах ці тіні, ходімо на сонце – побачите, як блищать!"
В іншому магазині вдалося знайти фірмову косметику вже з українськими етикетками і за гривні. "Це новинка – пудра-крем "Л’Ореаль", щойно завезли. 125 гривень, – розповідає дівчина-продавець. – Вона вам підійде, це ваш тон". І на підтвердження своїх слів обережно відкриває коробочку і кладе її поряд із моєю рукою, щоб порівняти тон. Закриваючи, ненароком зачіпає нігтем поверхню пудри. Але, мабуть, це не зашкодить її продати.
На морозі навіть фірмовий товар псується
Як розібратися у якості косметики і не купити підробку, розповіла Надія КУДАК, головний спеціаліст обласного управління у справах захисту прав споживачів:
– Справжня фірмова косметика, завезена в Україну офіційно, повинна містити інформацію українською мовою про підприємство-виробника, місце виготовлення, дату і термін придатності. На помаду, парфуми, креми та деяку іншу косметику відомі фірми виготовляють тестери, тобто спеціальні зразки для того, щоб споживачі могли безкоштовно випробувати її. В магазинах без тестерів не радила б здійснювати покупки.
Зверніть увагу на умови зберігання – косметику не можна зберігати ні на морозі, ні на сонці – від цього навіть якісний товар втрачає свої властивості.
Різні коди та інші "секрети" фірмовості – це зовсім не спосіб переконатися в автентичності товару. Інформація повинна бути доступною для споживачів – про справжність свідчить переклад українською мовою і супровідні документи. Звертайте увагу на зовнішній вигляд товару. Скажімо, неякісну помаду видають краплі жиру і неприємний запах. Також не варто забувати, що на косметику також існує термін придатності.
Надія ВАСИЛИШИН
Поради покупцям косметики
і парфумерії
Безпечніше робити покупки у фірмових магазинах.
Не соромтеся попросити у продавця сертифікат якості.
Пам’ятайте про можливі наслідки для здоров’я. Повіки й очі дуже чутливі й одразу реагують на неякісну косметику свербінням, сльозотечею.
Пам’ятайте, що непорядні виробники ніколи не нададуть свою продукцію для перевіряння якості. Відсутність пробників уже повинна насторожити.
Навіть якщо косметика якісна, під час користування нею потрібно дотримуватися рекомендацій, зазначених виробником. Бо, скажімо, у зрілому віці шкіра потребує інших засобів, ніж шкіра підлітків.
Якщо парфуми упаковані в поліетилен, зверніть увагу, як він склеєний. Якщо неохайно і видно сліди клею – це підробка. Оригінальну продукцію виготовляють на фабриках, де поліетилен склеюють автоматично, а на місці запаювання залишається знак у вигляді прямокутника чи кола.
Зверніть увагу на пляшечку парфумів – це найдорожча частина продукту. Неохайні згини, розмитості, нещільна кришка й нечіткі написи свідчать про підробку.
Обов’язково беріть чек і зберігайте його, інакше не зможете пред’явити претензії у разі придбання неякісної продукції.
2-03-2010, 09:51
0
4 565