Цих людей ми впізнаємо по голосу. Вони заряджають позитивом зранку, супроводжують в авто, маршрутках, зустрічають вдома.
Своєю історією та особливостями професії радіоведучого вирішив поділитися Віктор Шубін, який працює на радіо "Сіті". Він відомий багатьом завдяки розважальним програмам: "Ночной дозор" та "Ласточкино гнездо".
Навчаючись у ліцеї, Віктор почав грати в КВК, продовжив це заняття в інституті, став учасником команди "Сальдо".
– КВК – дуже хороша школа, – розповідає Віктор Шубін. – Коли виходиш на сцену вперше, звичайно, трохи страшно. Але з часом починаєш відчувати зал, можеш скеровувати настрій людей і виходити з будь-якої ситуації. Такий досвід добре допомагає у роботі ведучого.
Записи роликів КВК відбувалися у студії, де розташовувалося місцеве радіо та телебачення. Одного разу Віктора помітили завдяки його приємному голосу і запропонували спробувати себе у ролі радіоведучого. І ось уже сім років він працює на радіо.
Заповнити ефір розмовами неважко
Як відомо, робота ведучого будується на розмовах, якими розважають слухачів між піснями.
– Писав тексти для ефіру, коли ще не було практики, – говорить Віктор. – Одна справа – виступати на сцені, а інша – у прямому ефірі. Коли в ефірі починаєш щось не те говорити або настає незапланована пауза, людина, яка, наприклад, їде за кермом, це помічає. Звичайно, одразу ніхто в ефірі не заговорить, потрібен деякий час для адаптації, щоби звикнути та знайти себе. У деяких на це може піти декілька місяців, в інших – один-два роки. Чим більше спілкуєшся, тим краще та спокійніше почуваєшся в ефірі.
Розважати слухачів неважко, якщо в запасі є багато анекдотів, кумедних історій. Якщо ведучий працює один, то в перерві між піснями мало часу, і вигадати, чим її заповнити, легко. А якщо працює з напарником, можна розвивати тему, і розмова триватиме кілька хвилин. Хоча, наприклад, київські діджеї особливо й не переймаються, що говорити.
Під час денного ефіру люди в основному телефонують, щоби замовити улюблену пісню і передати привіт. Якщо людина "не йде" на розмову, її не намагаються утримати в ефірі. А якщо слухач підтримує розмову, його навіть варто розговорити. Тоді цікаво всім.
Нові проекти дають друге дихання
Графік роботи у радіоведучих ненормований, інколи треба починати рано-вранці, а, трапляється, – сидіти до пізньої ночі. Інколи доводилося залишатися ночувати на роботі, особливо взимку.
– Звичайно, будь-яка робота не може бути ідеальною. Так і тут інколи морально виснажуєшся, – розповідає Віктор Шубін. – Буває, хочеться все покинути. В такому разі краще взяти один-два вихідні, поїхати за місто з друзями, добре відпочити. І тоді ти повертаєшся заряджений позитивом. Крім того, нові проекти затягують і відволікають, додають адреналіну та енергії.
Але переваг у роботі радіоведучого набагато більше: отримуєш задоволення від спілкування, а знайомство з деякими людьми переноситься навіть у життя. У Віктора є хороші знайомі, з якими він познайомився саме завдяки роботі на радіо.
– Настрій в ефірі намагаюся не видавати. Це робота, – зауважує Віктор. – Трапляється, що настрій поганий, але приходиш на роботу, починаєш працювати й відволікаєшся. Прямий ефір дає багато адреналіну, адже тебе чують по всьому місту та області. Стати відомим досить важко, але втратити все набуте можна через одне необережне слово.
Щоби стати радіоведучим, не обов’язково закінчувати курси
Стати радіоведучим може кожен охочий. Достатньо мати приємний голос, вміти формулювати свої думки та нести позитивні емоції. Ніхто не буде тримати на роботі негативно налаштованого ведучого. Вміти говорити без упину – не обов’язково, адже не всі працюють у прямому ефірі. Головне – мати голову на плечах та бажання працювати.
– Регіональні радіостанції дають хороший досвід, – говорить Віктор. – Тут готують різнопланових спеціалістів, оскільки зазвичай людина не займається чимось одним. Вона може бути радіоведучим, розбиратися у музиці, підбирати її, робити хороші радіоролики, писати до них сценарії. Тому, коли хтось вирішує поїхати працювати до Києва, йому набагато легше, адже там кожен займається лише своєю справою. Відповідно у наших спеціалістів кращі можливості.
Яна ЯЩЕНКО
23-02-2010, 12:54
0
5 118