З початком посту на прилавках магазинів та ринків з’явилося більше пісних продуктів. Серед них не лише звичні рибні страви чи майонез – пісними нині роблять навіть шоколад чи відбивні. Такі товари дуже популярні. Продавці зауважують, що якщо раніше їх розкуповували люди похилого віку, то тепер – молодь.
– Найбільше купують пісний майонез, соєві відбивні, – зауважила продавець на ринку "Буковинський" Тетяна КОСОВАН. – Беруть також бутербродне пісне масло. У ньому немає жирів тваринного походження – лише рослинні жири.
Великим є і вибір пісних ласощів. – Пісні солодощі користуються великим попитом. Маємо великий вибір: пряники, вафлі, печиво, шоколад, цукерки… Дуже часто чернівчани купують пісне печиво, щоб надіслати його рідним за кордон, – розповіла продавець ринку "Буковинський" Любов Дмитрівна. – Весь товар українського виробництва. Пісних солодощів чернівецького виробництва немає. Завозимо печиво переважно із Сум.
Щодо цін, то пісні продукти дешевші за звичайні, оскільки в них відсутні дорогі тваринні жири, молоко, яйця.
Галина СКРИПНИК
Ціни на пісні продути:
печиво 11-18 грн/кг;
цукерки від 16,5 грн/кг;
соєві биточки від 2 грн за пачку;
майонез від 3 грн за упаковку 200 г;
маселко від 7 грн за 200 г.
коментар
Іван КІГНІЦЬКИЙ,
священик Собору Різдва
Христового УПЦ КП:
– Піст – особливий час очищення людської душі і тіла. Проте всі ми повинні пам’ятати, що головне – не те, що ми їмо, а наші вчинки. Якщо, наприклад, не їмо м’яса і в той же час гніваємось на когось, то чи очищуємо таким шляхом свою душу?! Якщо людина вирішила постити і дотримується посту (пісні продукти не заперечуються церквою), вона розвиває в собі силу волі. Проте у всьому дотримуйтеся міри, без фанатизму. Постити – означає відмовитися від шкідливих звичок (паління, алкогольних напоїв), присвятити свій час відвідуванню Богослужінь.
19-02-2010, 10:07
0
6 931