Вранці та ввечері потрапити до тролейбуса чи маршрутки стає дедалі важче. Громадський транспорт переповнений і їздить значно повільніше, ніж зазвичай.
– Потрапити до маршрутки у години-пік просто неможливо. Думаю, потрібно хоча б удвічі збільшити кількість маршруток зранку – з 07.00 до 09.00. З початкової зупинки маршрутка виїжджає вже переповнена, – розповідає чернівчанка Наталя ШЛЮСАР.
– Людей набивається стільки, що водій рушає, не зачинивши дверей. Це ж порушення елементарної техніки безпеки! Одного разу я сам був свідком того, як жінка випала із маршрутки. Хто за це повинен відповідати?! Також обурює, що не зважають на пенсійне посвідчення. Водій маршрутки заявляє, щоб йому гроші давали, а не якийсь папірець. Це ж неподобство! – поскаржився пенсіонер Михайло СКРИПНИК.
– Я завжди добираюся до університету маршруткою №5. Зранку сісти на неї – справжня катастрофа. На зупинці, що на вулиці Стасюка біля студмістечка, водії навіть не зупиняються. А якщо і зупиняються, то доводиться їхати на одній нозі і боятися, що, коли двері відчиняться, ти обов’язково впадеш на землю. Це неприваблива перспектива, – ділиться студентка 4 курсу ЧНУ Ольга СКАКУН.
Жителька Садгори Галина ЗАГАРІЯ розповідає, що маршрутки там взагалі їздять, не дотримуючись жодних графіків. А через те, що їздять рідко, вони завжди переповнені.
– Маршрутки зараз переповнені, бо не розчищено багато доріг. Найкраще прибирають основні дороги, якими курсує громадський транспорт. Весь інший транспорт у місті також почав їздити розчищеними вулицями, через що виникають довжелезні затори, – розповів Ігор КОЖУЛЕНКО, директор Чернівецького міського центру організації пасажирських перевезень. – Середня швидкість маршруток зараз впала у 2,5 разу. Якщо раніше свій маршрут автобус проходив за 45 хвилин, то тепер – за 1,5 години. Проблемним вважають маршрут, що проходить вулицями Стасюка, Чапаєва. Ми плануємо незабаром пустити там додатково ще дві маршрутки у години-пік.
– Вранці, у години-пік (до 11.00), на лінії виходить максимальна кількість тролейбусів – 70, – розповів Іван ІВАНІЧЕК, начальник Чернівецького тролейбусного управління. – Все, що від нас залежить, ми виконуємо. Проблема у тому, що через часті снігопади звузилися дороги. Багато місця займають автомобілі по боках дороги, зокрема на вулиці Франка. На маршрутах №2 і №1 виникають труднощі із припаркованими машинами. Як наслідок, тролейбус не може виїхати. Також тролейбуси часто ламаються. 16 лютого зранку на рейси їх вийшло 70, а після обіду через поломку на лінії залишилося тільки 54.
Галина СКРИПНИК
до теми
Як повідомив І. Кожуленко, найближчим часом ціни на проїзд у маршрутках зростуть. Ціна і надалі залежатиме від протяжності маршруту. Наразі здійснюються розрахунки, однак зрозуміло, що ціна наближатиметься до двох гривень.
18-02-2010, 12:03
0
1 947