Легше дійти, ніж доїхати

у номері / суспільство
1 974
0
Вранці та ввечері потрапити до тролейбуса чи маршрутки стає дедалі важче. Громадський транспорт переповнений і їздить значно повільніше, ніж зазвичай.

– Потрапити до маршрутки у години-пік просто неможливо. Думаю, потрібно хоча б удвічі збільшити кількість маршруток зранку – з 07.00 до 09.00. З початкової зупинки маршрутка виїжджає вже переповнена, – розповідає чернівчанка Наталя ШЛЮСАР.

– Людей набивається стільки, що водій рушає, не зачинивши дверей. Це ж порушення елементарної техніки безпеки! Одного разу я сам був свідком того, як жінка випала із маршрутки. Хто за це повинен відповідати?! Також обурює, що не зважають на пенсійне посвідчення. Водій маршрутки заявляє, щоб йому гроші давали, а не якийсь папірець. Це ж неподобство! – поскаржився пенсіонер Михайло СКРИПНИК.

– Я завжди добираюся до університету маршруткою №5. Зранку сісти на неї – справжня катастрофа. На зупинці, що на вулиці Стасюка біля студмістечка, водії навіть не зупиняються. А якщо і зупиняються, то доводиться їхати на одній нозі і боятися, що, коли двері відчиняться, ти обов’язково впадеш на землю. Це неприваблива перспектива, – ділиться студентка 4 курсу ЧНУ Ольга СКАКУН.

Жителька Садгори Галина ЗАГАРІЯ розповідає, що маршрутки там взагалі їздять, не дотримуючись жодних графіків. А через те, що їздять рідко, вони завжди переповнені.

– Маршрутки зараз переповнені, бо не розчищено багато доріг. Найкраще прибирають основні дороги, якими курсує громадський транспорт. Весь інший транспорт у місті також почав їздити розчищеними вулицями, через що виникають довжелезні затори, – розповів Ігор КОЖУЛЕНКО, директор Чернівецького міського центру організації пасажирських перевезень. – Середня швидкість маршруток зараз впала у 2,5 разу. Якщо раніше свій маршрут автобус проходив за 45 хвилин, то тепер – за 1,5 години. Проблемним вважають маршрут, що проходить вулицями Стасюка, Чапаєва. Ми плануємо незабаром пустити там додатково ще дві маршрутки у години-пік.

– Вранці, у години-пік (до 11.00), на лінії виходить максимальна кількість тролейбусів – 70, – розповів Іван ІВАНІЧЕК, начальник Чернівецького тролейбусного управління. – Все, що від нас залежить, ми виконуємо. Проблема у тому, що через часті снігопади звузилися дороги. Багато місця займають автомобілі по боках дороги, зокрема на вулиці Франка. На маршрутах №2 і №1 виникають труднощі із припаркованими машинами. Як наслідок, тролейбус не може виїхати. Також тролейбуси часто ламаються. 16 лютого зранку на рейси їх вийшло 70, а після обіду через поломку на лінії залишилося тільки 54. 
Галина СКРИПНИК

до теми

Як повідомив І. Кожуленко, найближчим часом ціни на проїзд у маршрутках зростуть. Ціна і надалі залежатиме від протяжності маршруту. Наразі здійснюються розрахунки, однак зрозуміло, що ціна наближатиметься до двох гривень.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують