Зимовий період – не сезон для заміни вікон. Але саме тепер, коли у фірмах менше замовлень, можна розраховувати на знижки. Економія може сягнути 15-20 відсотків, порівняно з літніми цінами. Зимовий монтаж металопластикових вікон має свої складнощі. Але те, що цього не можна робити взагалі, – міф.
– Сезон розпочинається у березні-квітні, тоді і ціни починають зростати, – пояснює менеджер Наталя ГУЛЕЙ. – Взимку краще замовляти вікна, оскільки вартість зберігається на стабільному рівні. Порівняно з сезоном, можна навіть заощадити приблизно 15 відсотків. І якщо замовник хоче замінити вікна взимку, то чому ні? Майстри працюють швидко і знають, як все зробити правильно, коли на вулиці мінусова температура.
Для несезонного монтажу – "зимова" піна
Одна з перешкод монтажу металопластикових вікон взимку – під час заміни приміщення охолоджується. Замінити вікно майстри можуть приблизно за годину. При цьому віконний отвір залишатиметься відкритим не більше півгодини. Звісно, температура в кімнаті за цей час знизиться, але приміщення не промерзне. Як зауважують майстри, саме взимку можна помітити всі недоліки і одразу ж їх усунути. Наприклад, щілини, через які тягне холодним повітрям, недостатню звукоізоляцію…
Ще один важливий момент – використання монтажної піни та герметиків за мінусової температури. Непристосовані до роботи за морозу матеріали не заповнять щілини, а просто замерзнуть. Тому взимку майстри використовують спеціальну "зимову" монтажну піну. Щоправда, вона коштує дорожче. Є монтажна піна, з якою можна працювати навіть за 15 градусів морозу. Проте, як порекомендували в одній із фірм, краще не замінювати вікна, якщо на вулиці більше 5-10 градусів нижче нуля.
Для нашого клімату – двокамерний склопакет
Для кращого збереження тепла та якіснішої шумоізоляції деякі замовники обирають двокамерні склопакети (три скла і два зазори) і навіть трикамерні (чотири скла і три зазори). Проте, як зазначають фахівці, за наших кліматичних умов цілком достатньо однокамерного склопакету (два скла і простір між ними). "В області прийнятний варіант – однокамерний склопакет завтовшки 24 міліметри, – порадив менеджер Михайло. – Потрібно враховувати, що двокамерний склопакет робить конструкцію важчою, а додаткове скло підвищує вартість вікна приблизно на 15-20 відсотків".
При цьому двокамерні склопакети забезпечують кращу шумоізоляцію приміщення, ніж однокамерні, але не ізолюють від усіх звуків. Якщо під вікнами розташована центральна автотраса, шум від машин все одно буде чутно.
Марина КАРАСЬОВА
Переваги
зимового монтажу:
виробники пропонують різні знижки, щоби відрегулювати зниження попиту в несезон;
оперативне виконання замовлення, адже виробництво вікон зазвичай зменшується;
роботи з демонтажу старого вікна і монтажу нового відбуваються швидко, адже майстрам доведеться працювати на холоді і вихолоджувати вашу квартиру.
18-02-2010, 11:36
0
3 672