RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Проходячи повз озеро на вулиці Південно-Кільцевій, чернівчани спостерігають цікаве видовище – кілька чоловіків біля ополонок орудують довжелезними палицями, до яких прикріплені сітки. Вони черпають мул, промивають його і щось звідти вибирають.

Потрібен спеціальний одяг, який не промокає
Виявилося, це рибалки, які "миють мотиля". Мотиль – це личинки комара, їх тут тисячі. Це улюблений корм усіх риб – і річкових, і акваріумних. Хтось миє мотиля для себе, хтось на продаж. А спеціальна палиця називається мотильниця. Після промивання намулу на поверхні з’являються скручені рожеві личинки комара. Їх рибалки збирають і кладуть до баночки з водою.

Робота дуже важка. Я сама спробувала – і через хвилину віддала рибалці його знаряддя. Для цієї роботи потрібен ще й одяг, що не промокає. Недарма рибалки зверху своїх черевиків одягають солдатські гумові чоботи, брезентові куртки, прогумовані рукавиці.

А страшно як! Боїшся ступити на лід із важкою мотильницею. Але рибалки заспокоюють: лід товстий – 40 сантиметрів.

Щоби пробити ополонку, треба півгодини
57-річний Анатолій ТРАФЮК за один раз намиває 80-100 личинок. Він кілька разів зачерпує мотильницею намул і скидає його у велику сітку місткістю 30-40 кілограмів. Потім бере цю сітку і промиває.

– Дехто відмиває мотиля у відрах місткістю 80-100 літрів, – каже рибалка. – У мене сітка менша, але все одно важко. За день отак начерпаєш 10-15 тонн мулу, то вже під вечір руки відпадають. Приходиш додому і лише думаєш, як би поїсти і впасти на диван. Не треба ні фітнесу, нічого. А щоб ополонку товщиною 40 сантиметрів пробити, треба мінімум 15 хвилин. Це якщо у вас є бур. Іноді за день доводиться пробивати по кілька ополонок, адже мотиля ще треба знайти. Хоча загалом його в озері багато. Після того, як спустили озера на Гайдара та Комарова, вся риба і мотиль перейшли сюди. Найбільше личинок – на середині озера і біля очеретів. Але до очеретів ніхто не хоче йти – треба мотильницю довжиною сім метрів, а ще там дуже замулено.

Личинки є лише на цьому озері, більше ніде, з пізньої осені до весни. На озері на Комарова також є, але дуже мало – за раз можна вимити 5-10. Люди з усього міста йдуть сюди. У вихідні тут може бути 15-20 рибалок. Більшість – чоловіки. Бувають і жінки, але вони лише промивають мотиля. Вичерпувати намул їм важко.

Мотилі – до 10 гривень за сірникову коробку

– Виходжу на озеро, якщо товщина льоду не менша за 10-12 сантиметрів, – каже рибалка. – Не можна йти, коли лід лише починає замерзати або коли починається відлига. Бувало, рибалки провалювалися до пояса у воду біля країв озера – там лід тонший. Але якщо дуже холодно – сиджу вдома. Бо тоді ополонка дуже швидко замерзає.

– Мию мотиля, відколи займаюся риболовлею, – 30 років, – каже пан Анатолій. – Іноді на цьому озері рибалю. Але рибки тут дуже маленькі, хіба що для котів. У мене вдома троє котів. Тож рибу їм відварюю і просмажую, сиру вони не їдять. А мотиля мию для себе, іноді для хлопців, які їдуть на Дністер рибалити. Дехто робить із цього бізнес – продає зоомагазинам по п’ять гривень за сірникову коробку (якщо гуртом). Або по десять гривень – на Калинівському ринку та на ринку на Зеленій.

– Можна за день вторгувати 20-30 гривень, а то й сто, – каже чоловік. – На цигарки та на "чекушку" вистачить.
Більшість "мотилемийників" – пенсіонери

Але все-таки більшість відмивають мотилів не так заради грошей, як задля розваги.

– Ніж лежати на дивані і дивитися телевізор, краще сюди піти, подихати свіжим повітрям, попрацювати, – переконаний пан Анатолій. – Тут багато знайомих. Попрацював трохи, потім пішов до друзів, випив із ними, поїв – і далі за роботу. Більшість рибалок – пенсіонери. Їм нікуди поспішати, вони тут сидять з ранку до вечора.
Іноді, окрім мотиля, можна витягнути із дна озера і щось цінніше. Наприклад, розповідає пан Анатолій, якийсь рибалка витягнув золотий перстень.

– Мені ж так не щастило, – каже чоловік. – Витягував старі годинники "Слава", "Победа", металеві персні та тягарці від вудок. 
Галина МАРКІВ
18-02-2010, 09:37
Коментарів 0 Переглядів 3 883

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.