З 16 лютого цього року оператори мобільного зв’язку повинні розпочати відключення від мережі телефонів, ІМЕІ-коди яких опинилися у "сірих" та "чорних" списках системи обліку мобільних терміналів українського державного центру радіочастот (УДЦР). За повідомленням центру, нині у "сірій" базі приблизно 100 тисяч апаратів.
У "чорних" списках перебувають ІМЕІ-коди мобільних телефонів, що мають нелегальне походження, вкрадені тощо. Їх повинні відключити. А ось власникам "сірих" мобілок даватимуть три місяці, щоб довести легальне походження апарата. Якщо цього не зробити, телефон перейде до "чорної" бази, і його не обслуговуватиме жоден оператор.
– Теоретично з 16 лютого оператори мобільного зв’язку повинні розпочати відключення нелегальних мобільних телефонів, – повідомив Антон НАУ-
МЕНКО, інженер радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв та радіочастотного присвоєння Чернівецької філії центру "Укрчастотнагляд". – Але вони заявили, що не зможуть вчасно розпочати це, оскільки наразі технічно не готові. В будь-якому разі абонентів про відключення будуть попереджувати смс-повідомленнями. І лише через 90 днів, якщо легальне походження телефону не буде доведено, його відключать.
Таким чином, якщо отримаєте смс-повідомлення з попередженням про відключення, маєте три місяці, щоби переконати УДЦР внести IMEI-код вашого апарата до "білого" списку. Перевірити код свого телефону можна зокрема на веб-сайті УДЦР (www.ucrf.gov.ua) у розділі "База ІМЕІ".
Якщо IMEI-коду в базі немає, а телефон ви купили нещодавно на території України, з претензіями варто звернутися до продавця. "Потрібно вимагати, щоби мобільний телефон був у "білому" списку або щоби повернули гроші", – наголошує Антон Науменко. Адже з 28 березня минулого року в Україні не дозволяється продаж мобільних телефонів без реєстрації індивідуального коду IMEI в узагальненій базі даних.
Якщо ви нещодавно привезли апарат із-за кордону, доведеться писати заяву в Київ до УДЦР з проханням внести код телефону до бази і доводити легальне походження апарата. Зразок заяви можна отримати в Чернівцях у філії центру "Укрчастотнагляд" (вул. Головна, 81/5 (код на дверях – 49). Номер телефону довіри державного центру радіочастот – (044) 422-82-98.
Можливі джерела походження телефону:
придбаний під час перебування за кордоном;
отриманий у міжнародному поштовому або експрес-відправленні на замовлення в Інтернет-магазині;
отриманий від знайомих (родичів) у міжнародному поштовому або експрес-відправленні.
До заяви додають:
копії паспорта, що засвідчують особу заявника та особу, яка купила (привезла) мобільний телефон;
у разі ввезення мобільного телефону з-за кордону до заяви додають оригінал оформленої митної декларації, в якій зазначено марку та кількість телефонів. Якщо декларації немає, необхідно додати копії документів, які засвідчують легальне придбання телефону (ксерокопія першої сторінки паспорта та сторінки з відміткою про перетин кордону, ксерокопія чека про сплату за телефон та ксерокопія гарантійного талона зі штампом магазину);
у разі отримання мобільного телефону в міжнародному поштовому або експрес-відправленні до заяви додають один із документів, передбачених Порядком та умовами здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях.
Ситуацією користуються шахраї. Вони розсилають смс-повідомлення, в яких попереджають про відключення телефону і пропонують його зареєструвати. Абоненту лише потрібно надіслати смс (вартістю 5-10 гривень) на короткий номер. У державному центрі радіочастот наголошують, що нічого спільного із законним підключенням терміналів до мережі такі смс-повідомлення не мають. Якщо оператор розсилає повідомлення, то вони містять інформацію про можливе відключення і номер телефону для довідок. Жодних додаткових вимог немає.
16-02-2010, 09:40
0
3 247