Із наступного тижня в православних і греко-католиків починається Великий піст, який триватиме 40 днів – до Великодня. Він найсуворіший із чотирьох церковних постів.
– Церква готує людей до Великого посту заздалегідь – тижнем прощення, – розповів отець Володимир, настоятель храму Пресвятої Трійці Української Православної Церкви Київського Патріархату. – Треба перепросити всіх, кого ви образили, і пробачити всім, хто образив вас. Це час примирення в родині, час покаяння й спасіння. До посту потрібно налаштуватися внутрішньо, замислитися над своїми вчинками. Якщо в душі є якийсь негатив, образи на когось, важко буде витримати його. Піст дається для того, щоби людина замислилася над духовним, очистила душу добрими вчинками й оздоровилася фізично. Треба утриматися від гніву, ненависті, заздрощів, поганих слів, намагатися бути добрим і милосердним до інших, давати милостиню бідним.
– Віруючим під час Великого посту Церква рекомендує не вживати м’ясні та молочні страви, яйця. Проте кожна людина повинна встановлювати піст сама собі, вирішити, чи не зашкодить це її здоров’ю, – радить отець Володимир. – Послаблення посту дозволяється дітям, хворим, вагітним і жінкам, які годують дітей грудьми, літнім людям, мандрівникам, людям, які працюють на важких роботах. Це найкращий час для того, щоби позбутися поганих звичок. Можна відмовитися від паління, вживання спиртних напоїв, менше дивитися телевізор і не сидіти за комп’ютером. Та головна мета посту – не просто утримання від їжі та розваг, а очищення душі від гріха й пристрастей. Треба більше молитися, обов’язково ходити до церкви. Спокута, Великодня сповідь і Святе причастя – ось шлях, який повинен пройти християнин до зустрічі Христового Воскресіння. (Н. Будна)
12-02-2010, 09:52
0
2 925