Минулого року двадцятирічна чернівчанка Руслана ВОЛОШИН відвідала Голландію. Дівчина потрапила туди завдяки навчальній програмі для студентів.
– У мене був вибір, куди поїхати – до Німеччини, Фінляндії, Швеції чи Голландії, – розповідає Руслана. – Я обрала Голландію, оскільки для мене це найцікавіша країна. Перші асоціації, які виникають у людей при згадці про цю країну, – легальні наркотики. А насправді це країна квітів. Там немає вільного шматка землі, всюди квіти або пам’ятники квітам. І незважаючи на те, що наркотики дозволені, я не бачила людей "під кайфом".
Голландці – чуйні та оптимістичні люди
– Голландці здаються дуже щасливими людьми, у всіх на обличчях – посмішки, – розповідає Руслана Волошин. – У країні створено всі умови, щоби займатися тим, що подобається. Можливо, тому люди там щасливі. А ще дуже чуйні. Першого дня, коли приїхала в країну, я заблукала. І незнайомі люди відвезли мене прямо до боса. Розмовляють вони голландською, це ніби суміш німецької й англійської мов. Але англійську знають усі, це наче друга національна мова. Тому спілкуватися дуже легко.
Голландці оптимісти, майже неможливо почути, щоби вони сварилися. Ніхто не цікавиться, скільки заробляє сусід, чим він займається. Тому немає заздрості й лицемірства. Вони зосереджені на своїй справі, зацікавлені в тому, щоби свою роботу зробити добре.
У фастфудах харчуються лише туристи
Жителі Голландії мають свій розпорядок дня. О 10.00 вони снідають бутербродами та п’ють каву, о 13.00 – обідають, а о 18.00 – вечеряють. Це неписаний закон.
– Загалом вони дотримуються здорового способу життя. Фастфуди відвідують лише туристи. За той час, що я жила там, не бачила людей із зайвою вагою. Старші чоловіки можуть мати невеличкий живіт, але жінки – дуже стрункі, – каже дівчина.
Кухня майже не відрізняється від української. На обід їдять бульйон, а пончики вважають національною стравою.
Після вечері голландці люблять ходити в гості або запрошувати друзів до себе. Вони спілкуються, розповідають анекдоти, діляться новинами. Це відбувається щовечора, і людям це не набридає.
– У них є час, щоб працювати, і час на відпочинок, – розповідає Руслана. – Я би дуже хотіла, щоби в Україні було так само. Адже ми звикли працювати допізна, пізно вечеряти, а це не є нормальним.
Вільний час голландці зазвичай проводять із сім’єю та друзями, займаються спортом чи грають на музичних інструментах.
Найбільше дівчину здивувало те, що виставки квітів, картин та навіть модні покази проводять у місцевих церквах.
"Якось випала нагода пройтися відомою вулицею "червоних ліхтарів". На ній розташовані величезні вітрини, за якими стоять оголені жінки. Коли чоловіки проходять повз них, жінки кличуть їх до себе", – говорить дівчина.
На авто їздять лише бізнесмени
– У Голландії дуже чисто, ніде немає розкиданих сміття чи пляшок, – продовжує дівчина. – У країні порядок. Люди працюють у великих містах, а живуть у передмістях. Насамперед вони цінують комфорт. Дістатися міста – не проблема. Заторів майже немає, адже найпоширеніший транспорт – велосипеди й потяги.
На велосипедах їздять усі – від дітей до людей похилого віку. Біля кожного магазину є спеціально облаштовані стоянки. А ті, кому треба їхати на далекі відстані, користуються потягами, які курсують кожні десять хвилин.
Яна ЯЩЕНКО
КОМЕНТАР:
Катерина Цуркан,
менеджер туристичної фірми "Кнаус":
– Охочим відвідати Голландію можна запропонувати комбіновані тури. Наприклад, є восьмиденний тур, до якого входить відвідування Німеччини, Голландії та Польщі. Вартість – 385 євро (візова підтримка, страховка, проїзд на автобусі, проживання в готелі, харчування, екскурсії та послуги гіда). Під час трьох днів перебування в Голландії відбуваються оглядові екскурсії Амстердамом. Можна відвідати музеї, фабрику діамантів, побачити будинок, де жив Рембрандт, та помандрувати мальовничими каналами. Хоча буковинці мало цікавляться такими турами, адже коштують вони дорого.
11-02-2010, 10:59
0
2 356