RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

26-річний чернівчанин Іван ШТЕФЮК – майстер спорту з панкратіону, кандидат у майстри спорту з вільної боротьби та дзюдо, викладає рукопашний бій у спортивному клубі "Сайгон". А паралельно працює начальником служби охорони у приватній охоронній фірмі.

Охороняти спортсменові довірили концерти зірок (серед них – Ірина Алегрова, Ірина Білик, Валерій Леонтьєв, Потап і Настя Каменських, Ані Лорак, Наталя Могилевська, Влад Яма…), нічні клуби ("Сорбонна", "Hard Rock", "Клеопатра"), вечірки. Для охорони таких заходів і об’єктів працівників відбирали особливо ретельно.

"Кидалися і з ножем, і з "розеткою"
– Почав працювати охоронцем у 17 років, – розповідає Іван. – Мої перші роботодавці помітили мене на змаганнях. Потім довго розпитували моїх друзів, яка я людина, як поводжуся. Отримавши схвальні відгуки, запропонували роботу. Одна з найважливіших вимог до охоронця – вміти спілкуватися, бути психологом. Адже клієнти трапляються різні: можуть прийти нетверезі, з поганим настроєм. З ними треба поводитися ввічливо. Звісно, траплялися різні випадки. Бувало, що у нічних клубах мені грубили, погрожували, що поскаржаться начальству, намагалися вивести з рівноваги. З такими спочатку говорю ввічливо. Хтось розуміє, а якщо ні – доводиться застосовувати нетравматичні прийоми з рукопашної боротьби. А деякі навіть кидалися з ножем або "розеткою" зі скляної пляшки. З такими потрібно поводитися жорсткіше, іноді "вирубувати". Пізніше, коли вони приходили до тями, вже поводилися ввічливіше.

На концертах також різне трапляється: глядачі можуть ображати артиста, особливо віддані шанувальники рвуться на сцену, а після концерту обступають артиста і не дають йому дістатися машини.

– Робота охоронця важка, тож без доброї фізичної підготовки тут не обійтися, – переконаний Іван Штефюк. – Тому ще одна із вимог роботодавців – заняття спортом. Неспортсменів беруть рідко, переважно сторожами. Адже від професійності охоронця залежить безпека людей.

Перевагу надають людям без шкідливих звичок. Якщо ви вживаєте спиртне або палите на роботі – це великий недолік, і думка керівництва про працівника стрімко змінюється у негативний бік.

Охоронець має бути витривалим (у нічних клубах потрібно працювати всю ніч), уважним, пильно стежити, щоби клієнти не мали із собою зброї, предметів, які можуть завдати шкоду іншим.

У середньому працівник на місяць отримує дві тисячі гривень.

Одна із вимог – служба в армії та відсутність судимості
Зазвичай керівництво закладів звертається за охоронцями до спеціальних охоронних фірм.

Наприклад, 27-річний Володимир КУШНІР уже п’ять років працює охоронцем у відділенні мобільного зв’язку. Він належить до працівників охоронного розшукового розділу "Зубр". Раніше Володимир спробував чимало професій: будівельника, автослюсаря, муляра-штукатура. Відвідував тренажерний зал, десять років займався рукопашним боєм.

– Головне – потрапити до охоронної фірми, вона вже тобі забезпечить роботу, – радить Володимир. – Коли мене наймали, звертали увагу на те, чи вмію спілкуватися з людьми, а також перевіряли фізичну підготовку. Певну роль відіграли і мої зовнішні дані – я маю 1,92 метра зросту. Робота у мене неважка, заклад, який охороняю, спокійний, екстремальних випадків жодного разу не траплялося. Зарплатня – 700 гривень на місяць. Графік роботи такий: добу працюю, три доби відпочиваю. У вільний час підробляю на будівництві.

– До майбутнього працівника у нас є низка вимог, – коментує начальник охорони приватного підприємства "Сік’юріті-форт" Сергій ПЕРОВ. – По-перше, він не повинен мати судимостей. Бажаною є служба в армії – така людина вже вміє поводитися зі зброєю, є дисциплінованою. Важливі також моральні якості: порядність, чесність, врівноваженість, вихованість, впевненість у собі. Наш працівник має бути без шкідливих звичок, зокрема не зловживати алкоголем. Паління, хоч і не заборонене, але небажане. Охоронець не обов’язково має бути спортсменом, але він повинен бути у хорошій фізичній формі. Беремо на роботу й жінок, адже бувають випадки, коли потрібно оглянути представниць жіночої статі на наявність зброї тощо.
Галина МАРКІВ
2-02-2010, 10:40
Коментарів 0 Переглядів 3 066

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.