Історична пам’ятка міста – обласний театр ляльок – потребує капітального ремонту. Насамперед потрібен ремонт даху. Стелю театру підпирають всіма можливими способами, бо стара конструкція може обвалитись у будь-який момент.
– Останній ремонт даху був ще 1904 року, – розповідає Руслан Неупокоєв, головний режисер театру. – Це приміщення – історична пам’ятка міста, друга кам’яна будівля у Чернівцях. Вистави ж ходять дивитися діти, і не дай Боже щось станеться.
За словами директора театру, приміщення перебуває у комунальній власності міста, а сам театр обласний.
Орест Василашко, директор чернівецького обласного театру ляльок, каже: "Область могла би виділити кошти на ремонт. Я був у заступника начальника головного фінансового управління, у голови обласної ради. Мені повідомили, що щойно приміщення передадуть у власність області, одразу кошти нам виділять. Міська рада відмовляється передавати його області і каже, що можуть допомогти, хіба що не беручи плату за оренду.
Та цієї суми недостатньо, щоби покрити хоча б частину витрат на ремонт. Згідно з проектно-кошторисною документацією, чотири роки тому на ремонт необхідно було витратити приблизно 14 млн грн.
– Театр не може бути комерцією, – говорить Руслан Неупокоєв. – Ми заробляємо майже 150 тисяч гривень на рік, а для ремонту потрібні мільйони. Ніде у світі культура, мистецтво не є самостійними. Завжди ними опікується держава. Якщо встановлювати ціни на квитки за комерційними розцінками, люди не зможуть їх купувати. Мистецтво не буде доступне дітям. А наша мета – впливати на якнайбільшу кількість глядачів.
– Обласний театр ляльок орендує у нас приміщення, а згідно з положенням, орендарі повинні самостійно ремонтувати своє приміщення. Ми хіба що можемо піти на поступки, наприклад, зменшити орендну плату, але про ремонт вони повинні потурбуватись самі, – сказав Євген Прокопець, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, начальник фінуправління.
– Кошти на ремонт лялькового театру сесія обласної ради не може виділити, адже приміщення перебуває на балансі міста, – пояснив Іван Пілат, заступник начальника управління культури та туризму з питань культури ОДА. – Якби місто передало його області, тоді це питання можна було вирішити. Але воно відмовляється його передавати, звичайно, не хоче втрачати приміщення. Замкнуте коло виходить. Хоч театр зараз і частіше працює на виїзді, але, у першу чергу, він обслуговує дітей міста, його жителів. Хіба міська рада не переживає, що дах може просто завалитися на їхні голови?! (Я. Ященко)
28-01-2010, 11:57
0
1 824