Чимало тротуарів і доріг у місті перетворилися на ковзанку.
– Йдучи до роботи, думаю, тільки б не впасти, – каже чернівчанка Зоя ПРОСКУРІНА. – Це просто жах! Ще не бачила, щоби посипали піском вулиці Шухевича, Гайдара, Червоноармійську (у районі заправки "Мавекс"). Цією проблемою ніхто не переймається. Вулицю Гайдара перейти неможливо. Невже, якщо не вистачає своїх ресурсів, не можна змусити посипати прилеглу територію організації, які розміщуються поблизу? Знайомий впав на вулиці Олега Кошового й отримав подвійний перелом таза. Ну хтось же ж повинен за це відповідати? Взимку я навіть не сідаю за кермо – на наших вулицях їздити на автомобілі небезпечно.
– Просидів чимало часу "на телефоні", щоби посипали вулицю Гоголя, та результатів це не дало, – каже пенсіонер Володимир ПАВЛЮК. – Я проживаю на вулиці О. Кобилянської, по Гоголя доводиться ходити частенько. За цю зиму вже двічі там падав. Добре, що не травмувався. На цій вулиці й школа, і магазини. Чого за нею ніхто не дивиться? Я готовий дати і два кілограми солі, і 20 гривень на бензин, щоби лишень хтось посипав цю дорогу.
За три тижні потерпілим зробили півсотні операцій
У травмпункті лавки в коридорах переповнені. Ледве лікарі встигають накласти гіпс одному хворому, як надходять інші.
– Упав на Головній біля зупинки Шкільної, – пригадує Дмитро ЧАЙКА. – Там вода із зупинки крапала і замерзла – утворилися груди льоду, які притрусило снігом. На одну з них я й наступив… Відчуваю жахливий біль, оскільки впав на бік. За тротуарами повинні слідкувати двірники – нехай би віддовбували той лід чи посипали чимось.
– Найпоширеніші травми – переломи променевої кістки, малогомілкової та її зміщення, – пояснює черговий лікар травмпункту Ігор КОВАЛИШИН. – Подібні травми виникають після падіння людини на руку. Переважно звертаються люди старшого віку. 17 січня надійшло 66 звернень, вісімнадцятого – 49. 19 січня у першій половині дня маємо стільки ж, і люди продовжують надходити.
– Виходив із тролейбуса на Червоноармійській, а під ногами – лід, – розповідає Михайло ПАТРІУЦА. – Лікарі кажуть, що травма серйозна. Поставили мені "шпицю". Тепер мушу ходити з нею мінімум два місяці. Лікування обійшлося дуже дорого. Скільки саме, дружина мені навіть казати боїться.
– Зараз припадає 70 хворих на 65 ліжок, – розповідає завідувач травматологічного відділення Чернівецької обласної лікарні Микола САПОЖНІК. – Навіть якщо хворі надалі інтенсивно надходитимуть, ми знайдемо місце для всіх. Подібні проблеми виникають щороку, але без допомоги не залишився ніхто. За останні два тижні у нас особливо побільшало роботи. У зв’язку з ожеледицею надходило від п’ятнадцяти до тридцяти людей за день. За останні три тижні ми зробили п’ятдесят операцій, що є дуже високим показником. Великою проблемою є відсутність страхової медицини, оскільки людям доводиться купувати все за свої гроші.
Дороги посипають лише для автобусів
– Ми посипаємо лише ті проїжджі частини, де проходять автобусні та тролейбусні маршрути, – розповідає начальник КП "МіськШЕП" Михайло ІГНАТЬЄВ. – Інші вулиці не посипатимуть. Це дуже великий обсяг роботи. Посипати всі дороги в Чернівцях не вистачить ні часу, ні грошей, ні сил.
– Ми дали телефонограми всім ЖРЕПам та всім орендарям приміщень біля тротуарів щодо посилення роботи з тротуарної розчистки, – пояснює перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Василь МАНЧУЛЕНКО. – Розчищають і двірники, і вісім тракторів, обладнані спеціальними щітками. Але за півгодини тротуари знову засипає снігом, тому результатів роботи не видно. Із сумішами для посипання вулиць проблем теж немає. Тротуари можна посипати чим завгодно і скільки завгодно, але ситуація налагодиться тоді, коли сніг припинить йти.
Антоніна БАБЧУК,
Михайло САЛІТРА