Низку нововведень для заробітчан запровадили або планують ввести деякі держави.
Чехія
Із першого січня цього року набув чинності закон, який передбачає медичне страхування іноземців, які перебувають на території країни. Тепер усі іноземні громадяни повинні мати дійсну медичну страховку від чеської страхової компанії. У разі невиконання цього іноземця штрафуватимуть на суму до 3000 крон.
Ця вимога стосується довгострокових віз понад 90 днів. Щодо короткострокових віз до 90 днів умови залишилися незмінними.
Тож українцям, які претендують на отримання робочої візи в Чехії, після подання всіх необхідних документів для відкриття візи в консульство, слід звернутись до свого роботодавця із проханням придбати страховку в чеській страховій компанії. На підтвердження цього роботодавець має вислати страховий поліс, який разом із закордонним паспортом і листом-підтвердженням від консульства Чехії громадянину необхідно буде пред’явити при отриманні візи.
Список страхових компаній, уповноважених діяти на території Чеської Республіки, міститься на сайті посольства Чехії в Україні.
Iспанія
Угоду про взаємне визнання та обмін посвідчень водія між Україною й Іспанією ухвалено 11 січня. Нововведення дозволить громадянам України, які легально мешкають на території Іспанії, отримати іспанське посвідчення водія за спрощеною процедурою та без додаткових фінансових витрат. Зокрема обмін посвідчень для водіїв легкового автотранспорту здійснюватиметься без складання теоретичних та практичних іспитів. Як виняток, власники посвідчень водія вантажних транспортних засобів та автобусів, які звертаються із проханням про їхній обмін, мають пройти перевірку лише навичок практичного водіння. Громадяни України зможуть телефоном або через Інтернет звертатися до компетентних органів Іспанії із проханням про призначення зустрічі для обміну водійських посвідчень.
Росія
Уряд РФ вніс до Держдуми законопроект, який передбачає появу в Росії так званих патентів для мігрантів. Патенти терміном на місяць повинні купувати за одну тисячу рублів мігранти, які працюють у приватних осіб та в’їжджають до країни без візи.
Видаватися патент буде у Федеральній міграційній службі. На працівників, які працюватимуть за патентами, не поширюватимуться міграційні квоти.
Крім того, іноземців, які збираються працювати в Росії, будуть фотографувати та братимуть у них відбитки пальців. Федеральна міграційна служба вестиме банки даних про дозвільні документи, які видаються іноземцям.
Документ також передбачає, що висококваліфіковані мігранти, які приїжджатимуть до Росії на запрошення роботодавців із соціальними й житловими гарантіями, одержуватимуть посвідку на проживання в Росії одразу. (Н. Василишин)
21-01-2010, 10:52
0
2 369