Взимку часто в автомобілях замерзають замки дверцят.
– Щоб уникнути таких проблем, слід дбати про авто постійно, – вважає власник станції техобслуговування Олег ВОРОНЦОВ. – Замки, наприклад, треба змащувати регулярно й не лише взимку, а й влітку. Адже до середини потрапляє вода чи бруд, які шкодять механізмові. Тому я би радив регулярно змащувати замки спеціальними засобами раз на місяць.
Найкраще придбати в магазині спеціальні засоби. Хоча можна скористатися моторним або трансмісійним мастилом або й навіть антифризом – вони замерзають за значно нижчої температури, ніж вода. Згадані маніпуляції слід здійснити ще за теплої погоди.
Коли мороз вже прихопив замок, допоможе розморожувач замків. Його продають у балончиках із розпилювачем – рідину наносять безпосередньо в щілину замка, і вже за хвилину лід розтане. Цим же засобом можна скористатися й для дверних чи гаражних замків.
Якщо ж під рукою такої рідини немає, варто скористатися "народними" методами – хтось "цілує" дверцята авто, дихаючи на замок, хтось розігріває сірниками чи запальничкою.
Під час морозу виникають проблеми не лише із замками. Залишене на відкритому майданчику авто може за ніч вкрити снігом, а на склі утворитися раж інею чи ожеледі. Тож предметами першої необхідності стають віник чи щітка для змітання снігу, скребки для льоду. Ось тільки в жодному разі не можна зшкрябувати намерзлий лід із кузова авто, щоб не пошкодити фарбу.
Проти обмерзання вікон існують спеціальні засоби. Перед їхнім застосуванням зі скла змітають сніг та знімають надто великі намерзання льоду. Тоді розпилюють засіб, який за кілька хвилин розтопить решту льоду.
Ігор ДОВГАНЬ
Зимовий комплект авто:
лопатка;
мішечок із піском;
у сільській місцевості – комплект ланцюгів на колеса;
трос для буксирування;
рідина для омивання скла має бути зимовою.