Безробітні несуть відповідальність за достовірність інформації, яку вони подають про себе до центрів зайнятості. Згідно з законодавством, застраховані особи, зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні, зобов’язані своєчасно повідомляти про обставини, що впливають на умови виплати їм матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Про це повідомляє юридичний відділ обласного центру зайнятості.
Проте трапляються непоодинокі випадки, коли безробітні, перебуваючи на обліку, нелегально працюють або отримують допомогу з безробіття, не скасувавши підприємницьку діяльність. Дехто подає недостовірні дані з останнього місця роботи, наприклад, неправдиві довідки про середню зарплатню.
Якщо безробітний своєчасно не повідомив про обставини, що впливають на умови виплати допомоги з безробіття, отримані кошти доведеться повернути. Зокрема ту суму, яку людина отримала з моменту виникнення нових обставин.
Якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, недостовірні з вини роботодавця, центри зайнятості здійснюють перерахунок страхових виплат з дня їхнього призначення. Суми незаконно виплачених коштів відшкодовує роботодавець.
У разі відмови повернути кошти або у разі неповернення їх у встановлений термін кошти стягують через суд.