Вибір змішувача – справа відповідальна. Неякісна модель прослужить місяць або кілька. А в найгіршому випадку кран може зірвати від напору води, і якщо господарів не буде вдома – проблем із затопленими сусідами не оберешся.
Вибір змішувачів на ринку – необмежений, як за ціною, так і за дизайном: в стилі хайтек, ретро, класика… Але спочатку визначаємося з якістю.
– Обираючи змішувач, насамперед потрібно звернути увагу на його серцевину, – пояснює Андрій БУЗДУГАН, консультант магазину "Мийки для кухні". – Картридж може бути з пластику, латуні або кераміки. Найякісніші змішувачі – з керамічною серцевиною. Середній сегмент – латунь. Пластик, можна сказати, – одноразовий варіант.
Залежно від матеріалу картриджу, варіюються і ціни змішувачів.
З пластиковою начинкою змішувач у Чернівцях можна купити навіть за сто гривень.
Змішувачі з латунню фахівці вважають непоганими щодо співвідношення "ціна – якість". Хоча з часом латунь окислюється, і кран починає протікати.
Кераміка – найдовговічніша, але й найдорожча. Якісний змішувач для мийки коштуватиме приблизно від 600 гривень, а виробництва відомого бренду – ще дорожче. Вартість найвідоміших світових марок може сягати і 500, і 700 євро за змішувач.
– Щоби зрозуміти, чи якісний змішувач, візьміть його в руки. Якісний повинен бути важким, – радить Андрій Буздуган і демонструє німецький змішувач за півтори тисячі гривень і польського виробництва за 840 гривень. Останній не тільки майже вдвічі дешевший, але майже вдвічі легший.
У добротному змішувачі якісними повинні бути всі матеріали. Зокрема і шланги підводу води. Метал поганої якості доволі швидко іржавіє, тож відповідно шланги невдовзі доведеться замінювати.
"Китай" не завжди означає погану якість
– Не можна говорити, що кран, наприклад, дешевше 400 гривень – однозначно поганої якості, – зауважує Андрій Буздуган. – Ті самі товари китайського виробництва є різної якості. Але споживачі, коли чують слово "Китай", одразу вважають, що продукція погана. Насправді Китай виготовляє багато продукції для Європи, і вона хорошої якості.
У Чернівцях можна купити змішувачі виробництва Італії, Німеччини, Греції, Польщі, Китаю… Якщо бренд дуже відомий, покупець платить не тільки за якість, але й за марку. На ринку є й нові, а тому менш відомі виробники. Вони випускають змішувачі не гіршої якості, але коштують крани інколи навіть вдвічі дешевше.
На дорогі моделі виробники дають гарантію, а якщо дешевий змішувач вийде з ладу – його доведеться просто викинути. "Краще купити один дорожчий змішувач, ніж п’ять дешевих", – зауважує Андрій Буздуган.
Одноважельні змішувачі "пам’ятають" температуру води
За комплектацією змішувачі для мийок можуть бути високі і низькі, а також укомплектовані так званим кухонним душем (це зручно, якщо мийка подвійна). Переважна більшість моделей одноважельні: достатньо підняти важіль вгору, щоби ввімкнути воду, повернути праворуч чи ліворуч – щоби відрегулювати температуру води. Це просто і зручно.
Класичні двовентильні крани тепер здебільшого використовують у змішувачах ретро-дизайну.
Крім того, одноважельні змішувачі "пам’ятають" задане співвідношення температури води, і наступного разу достатньо тільки підняти ручку догори. А вентилі щоразу потрібно крутити і регулювати, щоби досягти потрібної температури.
Доглядати найпростіше за гранітними кранами
Модельний ряд змішувачів дуже великий: можна обрати модерн або хайтек, є класичні варіанти, ретро з фігурними кранами під бронзу чи латунь… Крани не повинні вибиватися із загального інтер’єру, а мають поєднуватися з дизайном кухні і побутової техніки.
Також зовнішній вигляд змішувачів залежить від покриття, це може бути хром – глянцевий (найпоширеніший варіант) або матовий, нержавійка тощо. Кольорові моделі вкривають спеціальною емаллю, наприклад, під граніт. Їх використовують у поєднанні з гранітними мийками. А змішувачі ретро-стилю можуть імітувати під мідь і латунь.
Щодо догляду, то найвередливіші – хромовані глянцеві змішувачі, на яких бризки води залишають помітні плями. На матових розводи менш помітні.
У середньому хороший змішувач прослужить три-п’ять років, а, можливо, і довше. Значно скорочує термін служби кранів вода поганої якості. Якщо, наприклад, вода неочищена кринична – кран вийде з ладу швидше, ніж у випадку, коли використовують фільтри для очщення води.
За централізованого водопостачання жорстка вода та технічні домішки також дуже погано позначаються навіть на най-
якісніших змішувачах.
Марина КАРАСЬОВА