RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Учень ліцею №1 винайшов марсохід

Учень 11-го класу ліцею №1 Олег ПАДУРЯН створив прилад, який назвав марсоходом. Новим у ньому є те, що він рухається за допомогою самої лише вібрації. І принцип дії тут зовсім інший, ніж у мобілках. Це лише макетна модель. Якщо ж її збільшити, прилад можна використовувати для дослідження різних поверхонь, у тому числі й інших планет.
Прилад рухається за допомогою вібрації
– Ще кілька років тому наш вчитель фізики Пауль Пшенічка подав ідею створити прилад, який би рухався за допомогою лише внутрішньої сили, без коліс та інших допоміжних засобів, – розповідає Олег. – Але за винахід я взявся лише під час карантину. Робота зайняла не більше двох годин. Не вистачало усіх необхідних деталей, інструментів, тому доводилося використовувати підручні засоби: частинку від кулькової ручки, значок…
– Головна цікавість мого винаходу в тому, що він рухається за допомогою вібрації, – пояснює юний винахідник. – Ми звикли, що механізми рухаються на гусеницях, колесах, стрибають. А за допомогою вібрації рухається дуже мало приладів. Точніше, я взагалі не зустрічав спеціальних дослідних механізмів із таким принципом руху.
Так, вібрація є і в мобілці, але з деякими відмінностями: по-перше, мобілкою не можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування, а моїм винаходом можна (якщо встановити ще один двигун). По-друге, у моєму механізмі є двигун, а у мобілці замість двигуна – так звані магнітні поршні.
– Мій проект цікавий ще й тим, що тут дуже складні математичні обчислення і дуже важко довести, чому він саме так рухається – не прямо, а по еліпсу, – каже Олег. – Якщо у нього вставити потужніші батарейки, більший двигун, прилад рухатиметься значно швидше і навіть міг би стрибати.
– Свій винахід з допомогою вчителя фізики Пауля Пшенічки назвав марсоходом, – додає хлопець. – Зараз дуже популярна тема про те, чи є на інших планетах життя. І цей механізм може бути такою собі невеличкою дослідною станцією на сонячних батареях. Це макетна модель. Ми хочемо створити прилад значно більший і потужніший, який би міг працювати не лише на гладких поверхнях, а й на піску, снігу і навіть на воді. Планую подати цей проект на астрономічний конкурс "Сузір’я".
Ще одна ідея – створити електростанцію
на Місяці
Окрім цього, у Олега є ще багато ідей. Одна з них – створити електростанцію на Місяці.
– Вона буде дуже потужною, нешкідливою для екології, надзвичайно економною, – уявляє школяр. – Електростанція працюватиме виключно за допомогою енергії Сонця і буде у разів п’ять потужніша за сонячні батареї. Ця електростанція дасть постійну, дуже дешеву електроенергію на Місяці. Можливо, її можна буде перевозити на Землю. Адже усе йде до того, що на Місяці навіть будуть жити. Тож мій винахід знадобиться.
А ще у Олега є мрія створити у ліцеї №1 лабораторію, у якій усі учні могли би втілювати свої інженерні задуми.
– Тут будуть комп’ютери для діагностики, а також багато інструментів, щоби школярі могли втілити у життя свої проекти, – загадує Олег. – Бо коли немає необхідних інструментів, створити прилад дуже важко.
А найбільша мрія хлопця – вступити після закінчення ліцею до Московського фізико-технічного інституту.
– Це дуже важко, там потрібен надзвичайно високий рівень знань, адже це один із найкращих у світі фізико-технічних інститутів, – каже хлопець. – І все-таки я спробую.
Галина МАРКІВ

Слово вчителю

Пауль ПШЕНІЧКА, вчитель фізики ліцею №1, заслужений вчитель України:
– Цей винахід дуже оригінальний, такого ще ніде не було. Якщо прилад збільшити і удосконалити, за його допомогою можна буде досліджувати астероїди, адже на них дуже мала гравітація. Для учня такий винахід – це дуже круто! Впевнений, що у Олега Падуряна – велике майбутнє.
6-01-2010, 12:04
Коментарів 0 Переглядів 2 440

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.