Нині знайти роботу можна не виходячи з дому. Достатньо розмістити своє резюме на спеціалізованих сайтах чи переглянути розміщені вакансії на сайтах підприємств чи кадрових агентств.
– Якщо хочете, щоб роботодавець сам вас знайшов, потрібно потурбуватися про резюме, – розповідає Наталія БУРДЕНЮК, директор чернівецької кадрової компанії. – Воно повинно бути грамотним, але складеним не за тим зразком, який пропонують на сайтах.
Інтернет, як і газетні оголошення, не вбереже від оманливих пропозицій. Для того, щоби відрізнити такі оголошення від справжніх, треба звертати увагу на назву компанії, яка пропонує посаду. Є загальновідомі імена, назви торгових марок, мереж чи компаній. У такому разі можна бути спокійними. А ось якщо бачите щось подібне до: "дуже відома німецька (чи будь-яка інша закордонна) фірма пропонує високооплачувану роботу", тут варто насторожитися.
– Досить часто роботодавці не мають часу самостійно переглядати резюме та відбирати працівників, – продовжує пані Наталія. – Тому вони довіряють цю роботу кадровим компаніям.
Зазвичай резюме на Інтернет-сайтах розміщує молодь. Так, студентка Людмила ДАНЕЛЮК знайшла собі підзаробіток.
– В Інтернеті є дуже багато можливостей знайти собі роботу, – розповідає Людмила. – А якщо ще й знаєш іноземні мови, особливо англійську, то взагалі можливості необмежені. Я шукала роботу для додаткового заробітку. Якщо є голова на плечах, за тиждень таким чином можна заробляти втричі більше, ніж працюючи цілий місяць на звичайній роботі. Я створила своє резюме на декількох найбільш відомих сайтах з працевлаштування. Трапляються випадки, коли для того, щоби взяли на роботу, вимагають перерахувати певну суму грошей. Знаю, що це шахрайські пропозиції й навіть не витрачаю на них свій час.
Виявляється, фахівця далеко не кожної спеціальності можна знайти через всесвітню мережу. "Якщо ви шукаєте персонал в офіс, то знайти працівника через Інтернет – найкращий варіант, – розповідає Марина КУЦЛО, виконавчий директор чернівецької меблевої фірми. – А ось якщо вам потрібні працівники на робочі посади, у цехи, на виробництво, то таких досить мало. Якщо й вдається знайти, то лише тих, кому до 30 років, бо люди старшого віку зазвичай не вміють користуватись Інтернетом. Тому ми також розміщуємо оголошення в газеті або звертаємося до центру зайнятості".
Якщо людина звертається по допомогу до Інтернету, це вже плюс. Адже це означає, що майбутній працівник вміє користуватися ПК та орієнтується в Інтернеті.
– Під час пошуку працівників переглядаємо резюме, звертаємо увагу на вміння працювати з відповідними комп’ютерними програмами, – каже Марина Куцло. – Коли відберемо кілька резюме, телефонуємо людям. Часто під час розмови можна дізнатися, чи справді володіє людина тими знаннями та навичками, які вказала в резюме. Якщо розмова відбулася успішно – запрошуємо на співбесіду. Зараз у нас працює робітник, якого знайшли саме за допомогою Інтернету.
Яна ЯЩЕНКО
1-12-2009, 10:52
0
2 525