RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Ринки не працюватимуть до 13-го включно

Ринки не працюватимуть до 13-го включно

Вранці десятого листопада близько тисячі підприємців Калинівського ринку перекрили рух транспорту на вулиці Калинівській, вимагаючи від мерії негайного відновлення роботи ринку, зачиненого на карантин. Люди висловлювали незадоволення рішенням міської протиепідемічної комісії про продовження карантину на речових ринках до 13 листопада.
– Уже 11 днів ми не працюємо, – поскаржилася підприємець Любов, яка на ринку вже 18 років. – А треба виплачувати кредити, годувати сім’ї. Маємо зимовий товар, який мусимо продати за місяць, бо потім його вже ніхто не купить. В інших містах ринки працюють.
Підприємці вважають, що пік епідемії минув, хворих меншає, тож ринки вже можна відкривати. Тим більше, на свіжому повітрі менший ризик захворіти, ніж у приміщеннях
З учасниками акції зустрілася голова міської протиепіде­-
м­ічної комісії Інна Онацька. Однак переконати підприємців у необхідності продовження карантину їй не вдалося.
Протестанти прийшли під ратушу та облдержадміністрацію. Їхні представники зустрілися з губернатором Володимиром Кулішем. Просили дозволити їм працювати.
Незадоволені підприємці перекрили рух на вулиці Головній, вимагаючи зустрічі з мером.
Представники протестантів взяли участь у засіданні міської протиепідемічної комісії.
Незважаючи на присутність групи підприємців, комісія, з огляду на висновки медиків і санепідеміологів, одностайно вирішила, що підстав для скорочення терміну карантину на Калинівському ринку, який є міжрегіональним об’єктом торгівлі, немає.
Як повідомили начальник міського управління охорони здоров’я Валентина ТАРАСЮК та завідувач епідвідділу міськ­СЕС Ірина ВОСТРІКОВА, у місті епідпоріг залишається перевищеним у кілька разів, щодня збільшується кількість хворих, які потребують госпіталізації в зв’язку з ускладненнями. Перебіг хвороби надто агресивний і складний для лікування. Майже щодоби хтось помирає від вірусної пневмонії. За висновками медиків, які мають багаторічний стаж роботи, такого рівня захворюваності й важкого перебігу хвороби в Чернівцях не спостерігалося останні 20 років.
Міська протиепідемічна комісія ухвалюватиме рішення щодо роботи непродовольчих ринків, у тому числі Калинівського, 13 листопада за результатами даних про епідемічну ситуацію.
Незадоволені таким рішенням підприємці продовжували мітингувати й знову перекрили рух на вулиці Головній. Погрожували стояти під ратушею аж до відкриття ринків та вимагали припинення торгівлі в супер­маркетах. Після цього були попереджені правоохоронцями, що під час карантину, який оголошено в області, проведення масових заходів заборонено. А стаття 325 Кримінального ко­дексу передбачає покарання за порушення умов карантину у вигляді штрафу чи навіть арешту, чи обмеження волі.
Ігор ДОВГАНЬ

Думки

Микола МАЛЯРЧУК, голова представництва Держкомпідприємництва в області:
– Має бути системний підхід до ситуацій, що виникають в екстремальних умовах, зокрема при епідеміях. Підхід, що речові ринки гірші, ніж продуктові чи супермаркети, викликає такий протест. Якщо ринки закривають – мають надати підприємцям гарантії ведення бізнесу. Тобто звільнити від справляння ринкового збору, надати пільги при виплаті кредитів, щоби компенсувати простій.

Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку:
– Такий підхід до грипу, коли кожен чиновник хоче створити ілюзію, що про всіх нас дбають і позачиняти все, навіть те, що не мали би зачиняти, дуже негативно позначається на бізнесі, особливо дрібному. Як можна порушувати права на здійснення підприємницької діяльності? І навіть майнові права, коли підприємець, який має контейнер на Калинівському ринку, не може зайти до нього. Хіба на це поширюється карантин? Це елементи надзвичайного стану.
12-11-2009, 09:48
Коментарів 0 Переглядів 4 789


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.