Вранці десятого листопада близько тисячі підприємців Калинівського ринку перекрили рух транспорту на вулиці Калинівській, вимагаючи від мерії негайного відновлення роботи ринку, зачиненого на карантин. Люди висловлювали незадоволення рішенням міської протиепідемічної комісії про продовження карантину на речових ринках до 13 листопада.
– Уже 11 днів ми не працюємо, – поскаржилася підприємець Любов, яка на ринку вже 18 років. – А треба виплачувати кредити, годувати сім’ї. Маємо зимовий товар, який мусимо продати за місяць, бо потім його вже ніхто не купить. В інших містах ринки працюють.
Підприємці вважають, що пік епідемії минув, хворих меншає, тож ринки вже можна відкривати. Тим більше, на свіжому повітрі менший ризик захворіти, ніж у приміщеннях
З учасниками акції зустрілася голова міської протиепіде-
мічної комісії Інна Онацька. Однак переконати підприємців у необхідності продовження карантину їй не вдалося.
Протестанти прийшли під ратушу та облдержадміністрацію. Їхні представники зустрілися з губернатором Володимиром Кулішем. Просили дозволити їм працювати.
Незадоволені підприємці перекрили рух на вулиці Головній, вимагаючи зустрічі з мером.
Представники протестантів взяли участь у засіданні міської протиепідемічної комісії.
Незважаючи на присутність групи підприємців, комісія, з огляду на висновки медиків і санепідеміологів, одностайно вирішила, що підстав для скорочення терміну карантину на Калинівському ринку, який є міжрегіональним об’єктом торгівлі, немає.
Як повідомили начальник міського управління охорони здоров’я Валентина ТАРАСЮК та завідувач епідвідділу міськСЕС Ірина ВОСТРІКОВА, у місті епідпоріг залишається перевищеним у кілька разів, щодня збільшується кількість хворих, які потребують госпіталізації в зв’язку з ускладненнями. Перебіг хвороби надто агресивний і складний для лікування. Майже щодоби хтось помирає від вірусної пневмонії. За висновками медиків, які мають багаторічний стаж роботи, такого рівня захворюваності й важкого перебігу хвороби в Чернівцях не спостерігалося останні 20 років.
Міська протиепідемічна комісія ухвалюватиме рішення щодо роботи непродовольчих ринків, у тому числі Калинівського, 13 листопада за результатами даних про епідемічну ситуацію.
Незадоволені таким рішенням підприємці продовжували мітингувати й знову перекрили рух на вулиці Головній. Погрожували стояти під ратушею аж до відкриття ринків та вимагали припинення торгівлі в супермаркетах. Після цього були попереджені правоохоронцями, що під час карантину, який оголошено в області, проведення масових заходів заборонено. А стаття 325 Кримінального кодексу передбачає покарання за порушення умов карантину у вигляді штрафу чи навіть арешту, чи обмеження волі.
Ігор ДОВГАНЬ
Думки
Микола МАЛЯРЧУК, голова представництва Держкомпідприємництва в області:
– Має бути системний підхід до ситуацій, що виникають в екстремальних умовах, зокрема при епідеміях. Підхід, що речові ринки гірші, ніж продуктові чи супермаркети, викликає такий протест. Якщо ринки закривають – мають надати підприємцям гарантії ведення бізнесу. Тобто звільнити від справляння ринкового збору, надати пільги при виплаті кредитів, щоби компенсувати простій.
Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції та розвитку:
– Такий підхід до грипу, коли кожен чиновник хоче створити ілюзію, що про всіх нас дбають і позачиняти все, навіть те, що не мали би зачиняти, дуже негативно позначається на бізнесі, особливо дрібному. Як можна порушувати права на здійснення підприємницької діяльності? І навіть майнові права, коли підприємець, який має контейнер на Калинівському ринку, не може зайти до нього. Хіба на це поширюється карантин? Це елементи надзвичайного стану.
12-11-2009, 09:48
0
4 804