RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Мобілка – помічник у списуванні

Скоро кінець чверті, розпочнуться самостійні та контрольні роботи. А вивчити не завжди все вдається. У такі хвилини на допомогу приходять шпаргалки та інші хитромудрі способи списування. Як списати так, щоби тебе не "спалили"? Цим ми поцікавилися в учнів кількох чернівецьких шкіл.
Найкраще списувати – перед носом учителя
Як виявилося, найпопулярнішим і найпростішим варіантом є книжка, яку засовують під стіл або кладуть на коліна. Але вчителі добре знають про такі хитрощі, тож тут, щоби списати, потрібен або талант, або просто демократичний вчитель.
– Треба покласти книжку на коліна, а внизу поставити відкритий портфель так, щоби, коли підійде вчитель, ви змогли впустити книжку з колін просто в сумку, – розповідає один із дев’ятикласників, який попросив не вказувати його імені. – Або, якщо ви сидите біля стіни, покладіть на парту портфель, а за ним – підручник. Тоді вчитель буде бачити лише рюкзак. Найбільш вдалі місця для списування – або перед самим вчителем, або позаду всіх. Способів списати є дуже багато. Наприклад, я іноді засовую шпаргалки в рукава. Або під час контрольної роботи фотографуємо на мобілку правильні варіанти відповідей і пересилаємо одне одному через Bluetooth. Ще одна хитрість: наприклад, вчителька на уроці каже, що сьогодні пишемо самостійну роботу. Учні починають просити перенести її на завтра. Вчителька погоджується. Як тільки вчителька відходить від свого столу на деякий час, треба швиденько сфотографувати аркушик із завданнями для самостійної роботи. Потім відмінники ці завдання розв’яжуть, а решта спише.
– Взагалі мобільний телефон нам стає в нагоді, – додає хлопець. – Наприклад, під час написання переказу я непомітно вмикаю диктофон, який є в мобільному телефоні, і записую те, що читає вчителька. Потім лише одягаю навушники і прослуховую сказане. Навіть вірші можна таким чином "вивчити". Треба записати вірш на диктофон, а потім одягнути на одне вухо навушник, прикрити вухо рукою і розповідати вчительці вірш. Мені це вдалося. А ось мого товариша, якому я порадив так зробити, викрили.
Шпори під спідницями – не новинка, але дієво
Дівчатам робити шпаргалки значно легше. Адже вони можуть одягнути спідницю, а під нею написати на ногах шпаргалки.
– Під час іспитів усі ноги в мене були обписані формулами і табличками, – зізнається дев’ятикласниця Наталя. – А ще я робила підв’язки на ногах, за які засовувала шпаргалки.
– Найлегше – покласти шпаргалку собі під зошит і непомітно списувати, – радить восьмикласник Андрій. – Або в пенал. Ось чого не варто робити, так це кидати шпаргалку через клас, бо можна не докинути. Наприклад, я сьогодні хотів допомогти товаришові і кинув йому папірчик із правильними відповідями, але він впав на середину класу.
А ось хлопці з десятого класу однієї зі шкіл винайшли найпростіший спосіб списати.
– На контрольній сідаю біля "ботана" і все у нього списую, – ділиться досвідом Максим.
Школярі зізнаються: більшість із них тепер навіть лінуються писати шпаргалки власноруч. Навіщо, якщо в магазинах чи Інтернеті можна дістати всі необхідні матеріали?
Галина МАРКІВ

А як списували вчителі, коли були школярами?
Василь КОСОВАН,
вчитель інформатики ліцею №1:
– У школі мені було дуже важко вчити вірші. А ми виходили до дошки декламувати зі щоденниками. Тож я додумався писати на листочку стовпчики, які не міг запам’ятати, і засовував їх за прозору обкладинку щоденника. А потім гарно розповідав вірш.
Щодо теперішніх учнів, то особливої фантазії під час списування вони не виявляють. Переважно це ксерокси, мобільні телефони. Знаючи це, я забороняю на уроках користуватися мобільними телефонами.
Найоригінальніше, що я бачив, це була малесенька шпаргалка, вирізана у формі циферблата і вставлена в наручний годинник учениці. Мене це так вразило, що я навіть не наважився покарати дівчинку за такий задум.
8-10-2009, 10:28
Коментарів 0 Переглядів 9 380

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.