У міському пологовому будинку №2 відкрилася сімейна пологова палата, де умови максимально наближені до домашніх.
– Заходьте, – відкриває новенькі пластикові двері перед кореспондентом "МБ" завідувач акушерського відділення №2 міського пологового будинку №2 Владислав ГОШОВСЬКИЙ. – Ось це і є сімейна пологова палата покращеного планування. У ній ще ніхто не народжував, але скоро не буде відбою від охочих.
Просторе приміщення з окремим виходом на вулицю більше схоже на готельний номер. Передпокій, далі – коридорчик, одні двері з якого ведуть у ванну кімнату, інші – у "пологовий зал". Новенькі меблі – комод, ліжко, розкладний диван, пеленальний столик, ліжечко для немовляти, навіть міні-кухня з холодильником та мікрохвильовкою – все це створено для того, щоби породілля почувалася під час пологів і до виписки, немов удома. Сюди навіть можна принести магнітофон і народжувати під музику!
– Пологи відбуваються просто на цьому ліжку, – демонструє Владислав Михайлович. – Це ліжко-трансформер, висота й положення якого регулюється за допомогою пульта. Після пологів його перестеляють і породілля залишається на ньому разом із новонародженим.
Окрім того, що родичі можуть бути присутніми на пологах, у кімнаті передбачена можливість їхнього цілодобового перебування. Саме для них і стоїть розкладний диван.
– Останнім часом у медицині практикують сімейні пологи, – розповідає Владислав Михайлович. – Це коли на пологах присутні мама, чоловік, сестра. Родину це зміцнює.
– Сімейна пологова кімната була облаштована за кошти міського бюджету та благодійників загальним кошторисом 76 тисяч гривень, – розповідає головний лікар міського пологового будинку №2 Альберт КУРІЦИН. – Ремонтні роботи тривали впродовж двох місяців. Аналогічні палати створюють в усіх пологових будинках, зокрема є такий і в міському пологовому будинку №1. У нашому пологовому будинку, крім цієї палати, діють ще дев’ять індивідуальних пологових залів, де жінки можуть народжувати в присутності чоловіка або когось із родичів.
Ціною за такий комфорт є благодійний внесок на рахунок пологового будинку.
– Ми не вимагаємо від людей конкретної суми, – стверджує Альберт Вікторович. – Хто може, той перераховує на банківський рахунок три тисячі гривень, а хтось і 100 гривень. Головне, що ці кошти не пропадають даремно, а йдуть на благоустрій закладу.
Анастасія СІМАШОВА
8-10-2009, 10:24
0
4 094