Молока у пластикових пляшках на деяких ринках сьогодні не знайти. Скажімо, в молочному павільйоні на ринку "Буковинський" – лише сири і сметана.
– Боюся молоко продавати, бо контролери ходять. Перевіряють, щоб ніхто у пляшках молока не мав, – розповіла пенсіонерка зі Сторожинецького району, продавець молокопродуктів на ринку "Буковинський". – А в чому я повинна те молоко везти, як не в пляшці?
– У будь-якій тарі з харчового матеріалу – від алюмінієвих бідонів, з яких торгували молоком до появи ПЕТ-пляшок, до спеціальних пластмасових каністр, – пропонує селянам вихід Ольга МОСКАЛЮК, завідувач відділу гігієни харчування міськСЕС. – Головне – щоб на посудині було вказано, що вона з харчового металу чи пластику. Також селяни можуть продавати молоко з нових пластикових пляшок. Але тоді вони повинні будуть мати документи про покупку цих пляшок у виробника.
Однак, за словами фахівця, на такий крок продавці навряд чи підуть – адже нові ПЕТ-пляшки коштують грошей, і, відповідно, дорожче доведеться продавати й молоко. Вживані ж пластикові пляшки безпритульні збирають на смітниках і продають селянам за копійки.
Продезінфікувати вживані пляшки практично неможливо – гарячою водою їх не помиєш, і взагалі ця тара призначена лише для одноразового використання.
Заборона на продаж олії та молока у вживаних ПЕТ-пляшках в області діє вже давно. Однак, за словами О. Москалюк, дотримуються її не на всіх базарах. Все залежить від адміністрації ринку. Вона перевіряє, щоб на прилавках молочних павільйонів не було пластикових пляшок. Перевірки проводить також санстанція. Але у разі порушення штрафують не продавця молока, а контролера чи керівництво ринку.
– Бабцю, яка принесла молоко, не оштрафуєш, – каже
О. Москалюк. – Вона паспорт із собою не носить. А коли складаємо протокол про порушення, може назвати ще й прізвище сусідки, на яку затаїла образу. Кому тоді штраф сплачувати? Так само й зі стихійними торговцями – разом із міліцією ми їх оштрафувати не можемо.
На запитання, чи були випадки отруєнь через вживання молока з брудних пляшок, фахівець відповіла: "Точно визначити причину отруєння важко. Однак, скажімо, реєструють багато випадків, коли діти потрапляють в інфекційне відділення з гострими ентероколітами. А до того вони вживали молоко, куплене на
ринку".
Надія МАКУШИНСЬКА
6-10-2009, 10:39
0
1 542