Фестиваль народних ремесел "Мистецький узвіз", на який під час святкування Дня міста з’їхалося майже 300 майстрів з усієї України та Румунії, може стати постійним. Отож матимемо "Чернівецький узвіз" на зразок Андріївського у Києві.
Свої вироби народні умільці виставили на площі Турецької Криниці та вздовж вулиці Турецької. Саме тут за два дні побувало найбільше чернівчан та гостей міста. Великого попиту зажили вишиті сорочки – жіночі, чоловічі та дитячі – особливо вишиті білим по білому.
Вероніка Калініч, яка приїхала із Сучави (Румунія), давала майстер-клас для всіх охочих – навчала вишивати маленькі подушечки. Її співвітчизниця Родіка Буску привезла рідкісні ікони, намальовані на склі, із золотим напиленням. Їхня вартість – від 700 гривень. Майстриня розповіла, що виготовляє ікони за стародавньою технікою у дзеркальному відображенні.
Олег ЗЕМНУХОВ із Житомирщини пропонував конопляне взуття – чоловічі туфлі та жіночі чобітки. Коштували вони від 350 гривень. "Це взуття виготовлене з природної сировини, має позитивну енергетику, тому дуже зручне та нешкідливе для ніг, – запевнив майстер. – Частково використовую старе домоткане полотно, яке ще у мене залишилося. А також купую ненаркотичну коноплю, яку вирощують окремі господарства, та переробляю її. Таке взуття заживає дедалі більшого попиту. У мене роблять замовлення по всій Україні. Асортимент нашої продукції дуже великий. Ми самі розробляємо дизайн, тому наші вироби ексклюзивні".
Тетяна з Дніпропетровська привезла свої ляльки, виготовлені в українському стилі. Можна було придбати відому Солоху з гоголівських "Вечорів на хуторі поблизу Диканьки", Берегиню материнства з немовлям на руках, білосніжних ангелочків.
Ксенія продавала сережки з ялівцю, виготовлені в етнічному стилі. "У дівчат чи жінок, які їх носитимуть, завжди буде гарний настрій. Перевірила на собі та своїх друзях, – запевнила дівчина. – За ялівцем їжджу щороку аж до Криму".
– Плануємо мистецький узвіз у Чернівцях зробити постійним, – розповів начальник управління розвитку споживчого ринку та туризму міськради Євген КРАМАРЕНКО. – Зберемо всіх майстрів на площі Турецької Криниці, бо зараз вони продають свої вироби, де кому заманеться. Але якщо на День міста ми не брали з них ні копійки, то надалі доведеться запроваджувати певну плату. Адже треба буде за щось виготовити столи, встановити намети, прибирати. Спочатку мистецький узвіз діятиме раз на місяць, а пізніше, можливо, щовихідних.
Надія БУДНА
6-10-2009, 10:31
0
4 618