Четвертого жовтня у битві під стінами Старого замку Кам’янця-Подільського зійшлося півтисячі воїнів. За декілька метрів від глядачів відтворили баталії 350-річної давнини. Битва, присвячена визвольним змаганням під проводом Богдана Хмельницького, стала родзинкою міжнародного військово-історичного фестивалю "Terra Heroica-2009".
Змагалися козаки із поляками на плацу під Замковим мостом. Російські лучники, польська кіннота, бої з міцними вправними козаками… Усе було реальним, навіть занадто. Після змагань одного з воїнів довелося відправити до лікарні – випадково шаблею йому розрізали обличчя. В інших воїнів на обличчях були добрячі синці. Однак учасники битви кажуть, що це для них дрібниці. Головне – відчуття битви і того, що ти – воїн.
Під час фестивалю історичні події відтворили не лише на околицях замку. Все старе місто стало великою сценою. Тут можна було побачити військові паради, роботу ремісничих цехів, послухати етнічну музику. Містом поважно прогулювалися німецькі вельможі, польські, угорські та чеські лицарі. Поміж знаттю ходили і прості городяни, і навіть жебраки. А на пагорбі біля Старого замку можна було зустріти "гетьмана" Лівобережної України Данила Апостола.
– На святі є найрізноманітніший одяг із різних країн. Це вражає, – розповів учасник фестивалю Юрій КОЛЯДЕНКО. – Я обрав костюм бідного шляхтича. Стан людини можна розпізнати за її одягом. Так, гудзики на моєму вбранні без позолоти, а пояс не вкритий візерунками. На моїй панянці також простенький одяг, без прикрас. На святі маю ще один костюм – запорізького козака. Такий одяг дуже зручний і теплий. У двох слов’янських сорочках я спав на сіні і зовсім не змерз. Щоби пошити одяг для свята, треба мати гроші. Так, вартість костюма бідного шляхтича коштує близько чотирьох тисяч гривень.
Також на вулицях містах виступили європейські колективи, які грали етнічну музику. А гості із Санкт-Петербурга запрошували перехожих вивчити старовинні танці, які у XVII столітті виконували при царському дворі.
У містечку майстрів можна було придбати сувеніри, виготовлені під давнину. Так, німецькі вельможі та польські лицарі придбали собі буковинські старенькі тайстри. А їхні панянки купили вишиванки з Кіцманського району. Вони зауважили, що такої краси давно не бачили. А ціна – одна тисяча гривень за вишиванку – для них є дуже низькою.
Валерія ЧОРНЕЙ,фото автора
6-10-2009, 10:25
0
1 517