Погода уже не тепла, а опалення в будинках ще не увімкнули. Вирішити проблему можна, придбавши обігрівач. А деякі моделі обігрівачів здатні забезпечити кімнату теплом протягом усього сезону без допомоги інших типів опалення.
– Для звичайної міської квартири (як доповнення до центрального опалення) підходять масляні, керамічні обігрівачі, термовентилятори, системи з інфрачервоним випромінюванням та електроконвектори, – розповіла продавець-консультант магазину побутової техніки Ольга. – Крім того, як обігрівач можна використовувати кондиціонер. Обираючи обігрівач, потрібно звернути увагу насамперед на те, де його використовуватимете. Скажімо, тепловентилятори підходять для невеликих кімнат, де члени родини перебувають лише час від часу: наприклад, у ванній кімнаті. Для більших кімнат треба обрати інші типи обігрівачів, при цьому обов’язково дивитися, чи підходить їхня потужність до площі приміщення.
Масляні обігрівачі
Ціна – від 320 гривень
Чим більше у такого обігрівача секцій-ребер, тим він потужніший і, отже, швидше нагріє приміщення (у продажу є радіатори від 5 до 11 секцій). Більшість моделей оснащено термостатами й таймерами. Перші стежать за заданою температурою, а останні у визначений вами час автоматично вмикають і вимикають агрегат. Тому цей пристрій дозволяє за будь-яких умов підтримувати задану температуру в приміщенні. Є моделі масляних обігрівачів зі спеціальними функціями, наприклад, сушінням рушників.
Плюси: пожежобезпечність, відносна маневровість і безшумність під час роботи. Та головне – вони не спалюють кисень та не пересушують повітря. Ефективно обігрівають кімнату об’ємом до 50 куб. метрів.
Мінуси: необхідний тривалий час для нагрівання приміщення.
Тепловентилятори
Ціна – від 250 гривень
Гріють за допомогою розсіювання повітря, нагрітого електричними спіралями, чим дуже схожі на фени (недарма в деяких моделях – як додаткова функція – передбачено режим "фен"). Вони приваблюють відносною дешевизною, компактними формами й оперативністю. Невеликий простір навколо вас апарат із пропелером нагріє максимум за 10 хвилин. Стандартний тепловентилятор оснащений трьома режимами: поданням холодного, теплого і гарячого повітря. Холодні струмені згодяться під час літньої спеки.
Плюси: легкість, компактність, невисока ціна, швидке й кероване поширення гарячого повітря в приміщенні.
Мінуси: По-перше, прилад зовсім не підходить людям з алергією на домашній пил: гаряче повітря піднімає з підлоги клуби пилу і забезпечує хворому на алергію сеанс тривалого чхання. Другий недолік тепловентилятора – він сильно висушує повітря. По-третє, тепло йде спрямованим потоком – тобто доки вентилятор дме безпосередньо на вас, вам тепло. Варто його відвернути – уже прохолодніше. Щоби прогріти приміщення, вентилятор повинен працювати кілька годин при зачинених дверях. На ніч працюючий вентилятор краще не залишати. Його максимальне навантаження – чотири години роботи (у масляного радіатора – 12 годин).
Електричні конвектори
Ціна – від 500 гривень
Їхня якість залежить від типу нагрівального елемента. Найвищі теплові властивості мають керамічні конвектори, в яких замість розжареної спіралі – нагрівальний диск із керамічного матеріалу. Така конструкція дозволяє набагато швидше обігріти кімнату і рівномірніше розподілити тепло й економніше використовувати електроенергію.
Плюси: Оснащені керамічним теном конвектори не пересушують повітря, мають малі габарити. Пристрій потужністю 2 кВт зазвичай важить шість-вісім кілограмів і має товщину не більше семи сантиметрів. Його просто вішають на стіну в будь-якій кімнаті квартири, у магазині чи офісі, тобто встановлюють стаціонарно. Може використовуватися і як основний тип опалення.
Iнфрачервоні обігрівачі
Ціна – від 700 гривень
Як основне опалення у квартирі використовують і потужні інфрачервоні обігрівачі, які кріплять під стелею. Вони обігрівають світловими променями, як сонце. Це означає, що тепле повітря не скупчується під стелею – промені від приладу проходять крізь товщу повітря і поглинаються меблями, стінами, поверхнею підлоги. Від них, у свою чергу, розігрівається і повітря. Завдяки такій схемі людина почувається комфортно навіть за температури на два-три градуси нижчої від оптимальної. Особливо відчутна перевага такого обігріву в квартирах із високою стелею.
Плюси: їх можна використовувати як для закритих, так і для відкритих площ. Дозволяє отримати максимум тепла з мінімальними електрозатратами. Безпечний для здоров’я (не спалює кисень, усуває надлишки вологи).
Мінуси: висока ціна.
Надія ВАСИЛИШИН
1-10-2009, 10:18
0
4 681