RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Дачу захистіть решітками й парканом

Дачу захистіть решітками й парканом

Зараз саме час подбати про охорону дач і приватних будинків, які господарі відвідують лише теплої пори року. Адже невдовзі свої ділянки господарі залишать без нагляду.
– Усі засоби для охорони дачі хороші: паркани, замки, охорона, – радить Микола МАКАРЕВИЧ, начальник управління карного розшуку управління МВС в області. – Немає різниці, як виглядає дача: злодії крадуть усе, що трапляється. Виносять усі цінні речі, якщо це бомжі – то насамперед харчі. Тому слід обладнати дачу надійними дверима, замками, решітками на вікнах. Грабують дачі здебільшого в осінньо-зимовий період, коли господарі рідко навідуються на свої ділянки.
Наймати охоронця можна гуртом
Найдорожчий спосіб захисту – звернутися до спеціалізованих охоронних агентств. У цьому є сенс лише у тому разі, якщо на дачі зберігають справді цінні речі. Тоді, хоч і доведеться викласти за охорону значні кошти, але можна бути впевненим, що навіть якщо грабіжники проникнуть у дім, охоронне агентство відшкодує збитки, бо несе матеріальну відповідальність.
– Існує кілька варіантів того, як ви можете захистити своє майно від грабіжників, – розповів Віталій ГУШУЛ, директор охоронної агенції. За його словами, можливі три шляхи професійної охорони дачі чи будинку:
фізична охорона – дачні кооперативи наймають охоронців, які здійснюють нагляд за дачними ділянками та будинками. Є спеціальні норми, згідно з якими на певну кількість території повинна припадати відповідна кількість охоронців, щоби забезпечувати якісний контроль та нагляд. Послуги одного охоронця коштують сім-вісім тисяч гривень;
технічна сигналізація – спрацьовує у разі проникнення у будинок. В такому випадку впродовж трьох хвилин охоронці виїдуть на місце події і зможуть затримати злодіїв на гарячому. Сигнал також може надходити і на приватні пульти, але це буде займати більше часу, близько 30 хвилин. Вартість комплекту найпростішої сигналізації – 550 гривень, а для отримання сигналу про проникнення на мобільний телефон слід заплатити від 1500 гривень;
відеоспостереження – встановлення відеокамер у приміщенні чи зовні. Зазвичай у приміщенні встановлюють чотири камери по периметру. Також відповідно до плану будинку їхня кількість може збільшуватися. Вартість однієї камери – від 25 доларів. Переглядають отримане зображення або спеціальні охоронці, або сам власник дачі через Інтернет.
Розповів грабіжникам, що поставив капкани
Захистити своє майно можна й самотужки. "Для цього потрібно обладнати будинок та прилеглу територію, – розповідає Олександр, продавець-консультант магазину будівельних матеріалів. – По периметру території можна встановити паркан. Одна його секція коштує від 75 гривень (дерев’яний) чи від 125 гривень (металевий). Ковані решітки на вікна (розміром 1,0 на 1,6 метра) обійдуться у 625 гривень за одиницю. Броньовані двері хорошої якості коштують 4500 гривень".
– Зараз на дачних ділянках охорони як такої немає взагалі, – розповів власник дачі в районі Роші пенсіонер Анатолій Васильович. – Ніхто не хоче йти працювати сторожем, бо платня маленька. Востаннє охоронці працювали тут ще на початку 1990-х років, відтоді нікого немає. Задля безпеки власної дачної ділянки та майна я поставив металеву огорожу і хвіртку під ключ. Деякі дачники ставлять на вікна решітки, адже досить часто в будинки залазять бездомні в пошуках харчів і випивки.
– У будинок до сусідів часто проникали – обережно знімали вікна, залазили всередину, а потім все ставили на свої місця. Якісь дуже культурні злодії. Так до сусідів залазили вже близько трьох разів, але нічого цінного не брали, – продовжує пенсіонер. – Досить часто діти ходять городами, збирають овочі, фрукти. Якось і до мене на ділянку залізли. Сусіди бачили, хто саме, і підказали мені. Я прийшов до того хлопця і сказав йому: "Я поставив на городі капкани, тож справа твоя: якщо залізеш ще раз, я за твоє здоров’я не відповідатиму". Відтоді я більше не помічав, щоб зникав врожай.
Загалом, як кажуть охоронці та дачники, найкращий спосіб вберегти найцінніше – просто не залишати дорогі речі в дачному будиночку.
Яна ЯЩЕНКО
1-10-2009, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 2 560

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.