Питання про обмеження перебування дітей у вечірній час у громадських місцях розглянула на сесії 24 вересня міська рада. Згідно із запропонованим проектом, дітям віком до 14 років заборонять з’являтися у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних клубах, на вулицях після 22.00, а підліткам віком 14-16 років – після 23.00 без супроводу батьків.
– Пропозиція майже ідентична закону, запровадженому в Росії, та рішенню Житомирської обласної ради, – розповів автор проекту депутат Василь ЗАБРОДСЬКИЙ. – Стежити за дотриманням правил повинні правоохоронці. Вони тепер можуть підлітка вночі затримати, викликати його батьків і їх оштрафувати.
Наразі в дію "комендантська година" ще не вступила – таке рішення повинно пройти громадське обговорення. Але вже до кінця року обмеження можуть затвердити, вважає Василь Забродський, бо його пропозицію підтримують усі депутати.
Виконання цього рішення планують доручити управлінню МВС в області, службі у справах дітей та міському центру соціальних служб для молоді.
Правоохоронці наразі пропозицію міської ради не коментують. Кажуть, до них мерія поки що не зверталася. Але готові взяти участь у розробці положення про "комендантську годину". Однак нині жоден закон України не забороняє неповнолітнім перебувати у громадських місцях уночі і не передбачає за це покарання.
А досвід міст, де "комендантська година" для підлітків уже діє, свідчить, що стежити за її дотриманням дуже складно. Принаймні, міліція цього робити не поспішає. Якби діяв закон – правоохоронці його виконували б. А рішення місцевих рад для міліції – лише рекомендація.
– Наша рада ухвалила таке рішення ще 2002 року, – розповів перший заступник Сокирянського міського голови Олег ЗАБУДЬКО. – Обмежили перебування підлітків після 23.00 у барах, кафе та комп’ютерних клубах. Ми ж звернулися з проханням до міліції стежити за виконанням цього рішення.
За словами Олега Забудька, насправді за тим, чи не затримуються підлітки допізна у барах і кафе, стежать лише працівники міськвиконкому, які періодично здійснюють рейди. Могли б допомогти дільничні інспектори, але у Сокирянах їх лише двоє (менше, ніж необхідно за кількістю мешканців), і вони ледве справляються зі своїми головними обов’язками.
Якщо підлітка після 23.00 побачать на вулиці – проводять роз’яснювальну роботу з батьками і вчителями. У невеликому місті це зробити нескладно. А ще можуть покарати власника закладу, обмеживши розпорядок його роботи. Тому, за словами Олега Забудька, за перебуванням підлітків у кафе стежать самі заклади, щоб не зазнати санкцій від мерії.
Заступник мера вважає, що за дотриманням "комендантської години" могли б стежити добровільні дружини, але на їхнє утримання потрібні кошти.
Думки дітей і вчителів
Мабуть, "комендантська година" – це добре, – вважає восьмикласник Максим ПАВУЧЕК. – Діти не будуть допізна вештатися вулицями, їх ніхто не скривдить, не пограбує. Щодо мене, то я гуляю до 21.00-21.30 – довше батьки не дозволяють. Тож мене "комендантська година" ніяк не обмежить.
Це нововведення не потрібне, – каже восьмикласниця Яна НИКУЛЯК. – Якщо батьки дозволяють своїй дитині гуляти допізна, значить, вони їй довіряють, і не треба жодних обмежень.
Я проти "комендантської години", – зізнається восьмикласниця Марина ЧУБАТЮК. – Бо всяке може трапитися. Наприклад, можу з якоїсь причини десь затриматися, і доведеться сплачувати штраф. У будні я гуляю до 20.00-21.00, у вихідні – довше. Вважаю, учням до 14 років можуть хоча б у вихідні та на свята дозволити погуляти хоча би до 23.00.
Це правильно, – висловлює думку 11-класниця Настя. – Бо зараз школярів часто можна побачити на вулиці після опівночі. А це небезпечно. Ось у День міста торік пограбували кількох одинадцятикласників. Хоча у вихідні могли б дозволити школярам погуляти на годинку довше.
Я – за введення "комендантської години", – зауважує заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею №4 Лариса В’ЯЗНІКОВА. – Більше того, вважаю, що школярам до 14 років гуляти до 22.00 – це забагато. Я зменшила б цей час до 21.00. Можливо, це недемократичний підхід, але він, на мою думку, правильний. Я виховала двох дітей і не дозволяла їм гуляти після 22.00. Учні не повинні перебувати на вулиці допізна. Школяреві, який пізно ліг спати, вранці важко прокинутися, він запізнюється на уроки. Ми даємо дітям надто багато волі, а вони роблять, що хочуть. Діти повинні перебувати під опікою батьків. Трапляється, що ми телефонуємо до учня додому, запитуємо у батьків, де зараз їхня дитина, а вони не знають.
Галина МАРКІВ, Ігор ДОВГАНЬ
1-10-2009, 09:57
0
3 229