RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Центральне опалення не завжди погане

Днями двом під’їздам п’ятиповерхового будинку на вулиці Південно-Кільцевій міська влада дозволила "відрізати" центральне опалення і влаштувати автономне. Цей зблокований будинок має 22 під’їзди, і окремі блоки отримують недостатньо тепла.
Однак облаштування автономного опалення не завжди вигідне, іноді люди від нього відмовляються. Так, від автономного опалення відмовилися мешканці будинку №2 на вулиці Ковальчука, хоча райрада неодноразово проводила збори, пропонувала навіть оплатити замовлення і виготовлення документації. У будинку мешкає чимало пенсіонерів та пільговиків, які і коштів не мають, і сплачують не надто багато за тепло.
Облаштування автономного опалення обходиться у таку суму, що повертатиметься вона не один рік. Так думають і деякі мешканці будинку №6 у 2-му провулку Герцена. Їх, а також сусідній будинок (усього 32 квартири), змусили встановити у себе котли. Причиною цього стало зупинення котельні, яка опалювала кілька будинків поруч. У частині квартир – з більш заможними власниками – встановили індивідуальне опалення ще минулої зими. Решті пішла назустріч влада: мешканці придбали котли і лічильники, а встановили їх за кошти районного бюджету.
– Ми заплатили приблизно 4500 гривень, – розповідає мешканка будинку Ольга. – Однак, якби була така можливість, від центрального опалення не відмовлялися б. Воно нас влаштовувало, у квартирах було досить тепло. А так он яку суму довелося викласти – вона повернеться нескоро, тим більше що за газ треба буде сплачувати, а він має подорожчати.
Інша мешканка, яка користується пільгами, сплачувала минулої зими за тепло лише 60 гривень на місяць. Тому теж незадоволена примусовим переведенням на індивідуальні котли. Для пенсіонерів 4,5 тисячі гривень – чималі гроші.
Тим, хто все зробив сам, опалення обійшлося б у 10-12 тисяч гривень.
Головна перевага власного опалення – незалежність від котелень і можливість самостійно регулювати температуру у помешканні. Щоправда, є й недолік – котли без світла не працюють, тоді як старі електрокабелі періодично залишають чернівчан без світла. Особливо у старих будинках, серед яких і двоповерхівки у 2-му провулку Герцена.
Все-таки охочих встановлювати автономне опалення більше. Але дозволи видають рідко.
– Випадки надання дозволів на встановлення автономного опалення трапляються постійно, хоча вони і нечасті, – розповів перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Василь МАНЧУЛЕНКО. – Це пояснюється тим, що відключення від центрального теплопостачання не повинно зашкодити іншим мешканцям будинку. Наприклад, дозвіл отримали два під’їзди на вулиці Південно-Кільцевій, 5. Вони розташовані окремо від інших, фактично це самостійний будинок. Тож відключення не зашкодить іншим мешканцям.
До нас досить часто звертаються чернівчани з проханням дати дозвіл на автономне опалення. Якщо відмовляємо, обурюються – чому одним дозволяєте, а іншим ні. Річ в тому, що не всі перебувають в однакових умовах. Так, якщо під’їзд розташовано посеред багатоповерхівки і труба опалення в ньому транзитна, відключити його неможливо. Бо тоді розбалансується опалення в усьому будинку. Тож нині ми надаємо дозволи лише цілим будинкам або під’їздам, розташованим окремо від інших.
Тож для отримання дозволу на облаштування автономного опалення необхідна насамперед згода мешканців усіх квартир. Тоді чернівчани можуть звернутися до нашого департаменту. Спеціальна комісія розгляне звернення і повідомить мешканців, чи є технічна можливість здійснити відключення від центрального теплопостачання. Людям слід мати на увазі, що для переважної більшості квартир багатоповерхівок такої технічної можливості немає.
Ігор ДОВГАНЬ

Дозвіл на автономне опалення надають:
цілому будинку або відокремленому під’їзду;
за згодою всіх мешканців;
за умови технічної можливості (визначає комісія).
24-09-2009, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 2 352

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.