RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » До газу – рукою подати, а труби порожні

Село Біла, що на Кіцманщині, знаходиться за декілька кілометрів від обласного центру. Однак його мешканці досі опалюють свої домівки вугіллям і дровами. Машина дров коштує тисячу гривень, але однієї вантажівки на всю зиму не вистачає. Більше половини мешканців села – пенсіонери, які отримують мізерну пенсію.
Село зібрало на газифікацію майже 700 тисяч
– Гроші здали на газифікацію, а газу немає. Думали, що вже цієї зими буде, та, напевно, не дочекаємося, – каже пенсіонер Геннадій ДМИТРЮК. – Дехто вже навіть до хати труби провів.
Геннадій Григорович показує газопідвідну мережу до власного будинку. Аналогічна ситуація і в його сусідів. За словами білівчан, якби держава виділила їм ще необхідні кошти, то газовий вогник запалав би в кожному будинку – у Білій 660 мешканців.
– У нашому селі газифікацію було розпочато три роки тому, – розповідає керівник місцевого обслуговуючого кооперативу "Енергія" Микола МАРКОВСЬКИЙ. – Всього ж у нас 200 будинків. Довжина підвідного газопроводу становить 6,1 кілометра, й ще 7,5 – сільської мережі. Громада села всього вклала власних коштів у газифікацію майже 700 тисяч гривень, причому комплексу необхідних споруд належить і придбання газорозподільного пункту. Кошти, як бачите, немалі, але їх замало для того, щоб запалити газ. Залишилося добудувати понад два кілометри підвідного газопроводу. Тобто потрібно приблизно ще 250 тисяч гривень. Якщо район виділить нам ці кошти, то ще до настання холодів можна буде газ провести. Бо 40 відсотків жителів села мають газову мережу вже безпосередньо у своїх будинках.
– Гроші на газифікацію з районного бюджету нам виділяли й раніше, – констатує сільський голова Білої Василь ПІДЛУБНИЙ. – Тепер теж пообіцяли допомогти. Зрештою, подібні проблеми мають жителі сіл Коростувата, Бурдей, Ревне і Стрілецький Кут.
Гроші від уряду
ще не надійшли
Нещодавно на добудову підвідних газопроводів із високим рівнем будівельної готовності, які можуть бути введені в експлуатацію цього року, уряд виділив області 53,3 мільйона гривень. Перелік затверджено НАК "Нафтогаз України". Сюди входить будівництво підвідних газопроводів до низки населених пунктів Герцаївського, Глибоцького, Вижницького та Хотинського районів, а також закінчення будівництва газопроводу відводу високого тиску від села Топорівці Новоселицького району до Чернівців. Роботи з добудови підвідного газопроводу до села Чепоноси, що на Хотинщині, вже розпочалися. В інших населених пунктах вони розпочнуться після проведення тендерів.
Але до переліку не потрапили сім сіл Заставнівського району, де жителі за власні кошти вже збудували розвідні газові мережі, а підвідний газопровід так і залишається незавершеним. Тому сільські громади звернулися до крайової влади та уряду з проханням передбачити кошти на добудову підвідних газопроводів у цьому районі.
– До цього переліку з невідомих наразі причин не потрапило декілька сіл і нашого району, – говорить голова Кіцманської райдержадміністрації Василь ЯЩУК. – А попросили ми про виділення 700 тисяч гривень на добудову підвідних газопроводів, в тому числі й до Білої. Крім цього, є ще борги у Глиниці – 300 тисяч та Нижніх Станівцях – 100 тисяч гривень. Тобто всього нам потрібен ще мільйон гривень.
Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Віталій УСИК, передбачені кошти на добудову цього року підвідних газопроводів з Києва ще не надійшли. Щодо газових мереж у Кіцманському районі, то готовність підводів тут не сягнула 70 відсотків, через що їх і не включили до згаданого переліку. За словами Віталія Усика, ОДА зробила відповідну заявку – ще на 25 мільйонів гривень. Ці гроші планують витратити на добудову газопроводів у Кіцманському і Заставнівському районах.
Василь ГРИНЮК
24-09-2009, 10:42
Коментарів 0 Переглядів 1 926

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.