Навчитися постояти за себе жінці можна не менше, ніж за рік наполегливих тренувань. Але найрезультативніше, за словами керівника групи самозахисту "Афіна" Наталі КОМАР, попередити напад.
– Якщо у жінки є така можливість, не варто скорочувати дорогу, – каже тренер. – Хай обійде зайвий квартал, проте буде впевнена у безпеці. Жіноча хитрість, єдиний несподіваний влучний удар противнику і втеча – лише так можна врятуватися.
Ще лише п’яте тренування у клубі самозахисту, а до спортзалу поспішають близько десятка жінок. У роздягальні залишають взуття на високих підборах та облягаюче вбрання. Перевдягаючись, між собою діляться рецептами і побутовими проблемами.
"Один влучний удар може врятувати
від нападника"
– Жінка ніколи фізично не зможе зрівнятися з чоловіком. Це фізіологічно неможливо, – каже Наталя Комар. – М’язи чоловіка на 73 відсотки сильніші за м’язи жінки. Це говорить про те, що жінці, щоб захиститися, потрібно завдати один удар у больову точку. А після влучного удару – щодуху втікати від нападника та кликати на допомогу.
– На тренуваннях багато уваги приділяємо психологічній готовності жінки постояти за себе. Вивчаємо й больові точки. Потрібно пам’ятати, що ударною точкою для жінки є основа долоні. Бо якщо бити кулаком, можна зламати собі пальці, – продовжує пані Наталя. – Основні больові точки для удару рукою – низ носа, підборіддя, вуха та кадик. На ногах больові точки – гомілковостопний суглоб, передня та задня частини колін, пах.
– При загрозі будь-які підручні речі можуть допомогти у захисті, – продовжує тренер. – Гострі носаки взуття, підбори, парасолька, ручка – все згодиться для самозахисту. Навіть сумка з банкою сметани, нігті... Тільки б жінка була готова протистояти нападнику. На газові балончики мало надії. Просто не встигнете його застосувати. Часто жінки губляться та бризкають з нього собі ж в очі.
– Не дивіться на жінок-супергероїв із серіалів, у реальному житті все набагато складніше, – посміхається тренер із самозахисту.
"Від чоловіка
зі спущеними штанами легше втекти"
– З самого початку всю свою злість, ненависть і страх треба зібрати у кулак та сконцентруватися, спробувати обманути противника, – продовжує Наталя Комар. – Зробіть вигляд, що піддаєтеся нападнику. Якщо чоловік стоїть зі спущеними штанами, легше завдати йому удар і втекти. Але не кожна жінка буде готова до такого.
Наприклад, якщо відчуваєте, що вас переслідують, а неподалік знаходяться люди, краще наблизитися до них. Якщо такої можливості немає, варто увійти у словесний контакт із незнайомцем – дуже різко і неочікувано. Розвернутися і крикнути: "Чого ти від мене хочеш? Пішов геть!" Зазвичай нас переслідують люди з неврівноваженою психікою. Вони розраховують на те, що людина буде жертвою. Якщо ви почнете виявляти свою агресію, наймовірніше, він втече.
– Серед жінок майже 70 відсотків таких, які не можуть вдарити людину, – стверджує Наталя Комар. – Навіть незважаючи на те, що їм загрожує небезпека. Жінка в екстремальній ситуації насамперед намагається закритися, впасти, сховатися. Вона не думає про те, що може чинити опір. Якщо ж питання стоїть про безпеку її дитини, то заради неї вона будь-кого розірве.
– Часто телефонують жінки. Але зазвичай соромляться, – стверджує тренер. – Одні бояться темними вулицями ходити, інші просто хочуть привести своє тіло в хорошу форму. Іноді за голосом і невпевненою інтонацією розпізнаю, що в людини є певні проблеми в сім’ї. Здебільшого звертаються жінки, чий підлітковий період припав на страшні 1990-ті роки. Вони й досі згадують, як страшно було ходити Проспектом та вулицею Полєтаєва. Допитуються, до якого віку в групи набираємо. Кажу, до 80 років, у 81 вже не беремо, – жартує Наталя. – Хіба для вміння захистити себе вік має якесь значення?
"Потенційну жертву помітно здалеку"
– Жіноча невпевненість часто є причиною нападу. Потенційну жертву помітно за поведінкою, ходою, жестами, – стверджує тренер. – На таких людей і в громадському транспорті частенько якісь скандальні пасажири нападають. Вони не можуть чинити опір чужій агресії. Тому випряміть спину, захистіть себе бодай словесно, і ви побачите, як одразу поменшає кривдників.
Поради щодо
успішної самооборони
Не варто недооцінювати нападника. Зважайте на те, що він небезпечний.
Намагайтеся завдавати удари у вразливі точки кривдника.
Для ефективного удару потрібно міцно спиратися на ноги та утримувати рівновагу.
Бийте кулаком в пах або обличчя – тоді ваша сила дасть потрібний ефект.
Використовуйте при ударах підбори та гості носаки взуття.
Ніколи добровільно не падайте на землю. Якщо вас збили з ніг, якомога швидше вставайте.
Після завданого удару нападнику рятуйтеся втечею.
Антоніна БАБЧУК
КОМЕНТАР
Леся МИХАЙЛЮК,
АСИСТЕНТ КООРДИНАТОРА ОБЛАСНОГО ГРОМАДСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ОБ’ЄДНАННЯ "СУЧАСНИК":
Буковинські жінки часто потерпають від насильства, особливо в сім’ї. І це не залежить від їхнього соціального становища. Часто їм важко зізнатися у цьому. Замальовують тональним кремом синці і мовчать в очікуванні кращих часів. До нас звертаються, коли вже просто вривається терпець, не хочеться більше з цим миритися. Ми консультуємо цих жінок, здійснюємо їхній супровід у судах, надаємо психологічну допомогу. Кілька років тому існувала й програма з попередження домашнього насильства. Вчили жінок фізично протистояти кривднику. Тепер будемо співпрацювати з клубом самозахисту. Жінки повинні бути впевнені у собі і вміти чинити опір нападникам”.
24-09-2009, 10:30
0
4 660