«Живемо в місті, а калюжі не обійти»

у номері / суспільство
1 454
0
Найбільше нарікань у Садгорі на дороги. Жителі району одноголосно запевняють, що Садгора досі залишається периферією міста. Тут ні шкіл нового типу ще не відкрили, ні водопостачанням не забезпечили. Дороги навіть гравієм добре не підсипають. Влітку ті ж гравійні дороги майже не поливають. Пил стовпом стоїть. А про каналізацію тут вже мало хто й мріє.
– Найважче у нашому районі з дорогами, – розповідає місцева мешканка Олена. – Ще центральні вулиці, якими їздять маршрутки, частково підтримують у порядку. А ось проміжні вулиці – забуті Богом. Інколи калюжі після дощу такі, що їх важко обійти. За паркани тримаєшся, щоб не впасти. Кілька років тому хтось вирішив засипати ями вапном. Що доброго зробили? На центральну дорогу виходиш вже не чорний від болота, а білий від вапна по коліна. А відпирати вапно дуже важко. Не раз на нашу вулицю комісія виїжджала. Кажуть, копайте шанці, і вода на дорозі не стоятиме. Та хіба ж усіх сусідів упросиш? Є такі, що далі свого носа й не бачать.
Жителі Садгори здебільшого запевняли, що самі дадуть раду своїм проблемам. Адже район здебільшого складається з приватного сектору, а у власному домі кожен сам собі господар.
– Коли виходиш за хвіртку, не знаєш, до кого звернутися зі своїми скаргами, – каже житель Садгори Дмитро Іванович. – Хоча хороший у нас район, спокійний. Та до міста, видно, ще нам далеко. Ні доріг, ні каналізації, ні центрального водопостачання. Хоч би центр Садгори до порядку привели! Тротуари бруківкою виклали. Садгора оcь як розбудувалася, а біля приватних магазинів тротуари всі в ямах. Мало місць, де можна було б просто культурно на лавочці відпочити. На Садгірській центральній площі ще минулого року до Дня міста щось робили. Роботи, очевидно, заморозили. А так хотілося б хоч чимось пишатися у нашому районі!
Люди готові й гроші платити за благоустрій району. Ось, наприклад, на вулиці 26 Бакинських комісарів, що у центрі Садгори, провели каналізацію за власний рахунок.
– У нашому районі дороги фінансують менш за все, – каже начальник управління житлово-комунального господарства Садгірської районної ради Олександр ГОРДІЄНКО. – Цього року багато боргів перед підрядними організаціями за виконання робіт за минулий рік. Доводиться розраховуватися. Здійснюють ямковий ремонт, але не таких масштабів, яких би хотілося. За рахунок районного бюджету робили міжбудинкові проїзди у районі вул. Хотинської, 49.
Посипають гравійні вулиці. Щороку роблять підсипку, профілювання. Не всі жителі розуміють, що, щоби гравійні вулиці перебували у нормальному технічному стані, треба робити водовідведення. Люди просять зробити дорогу, а кювет не хочуть копати. За кожним відділом районної ради закріплені вулиці. Ходимо з перевірками. Просимо, щоби люди копали шанці. Якщо не слідкують за кюветами, штрафуємо. Та немає взаєморозуміння. Можемо похизуватися тим, що кілька гравійних вулиць вже заасфальтували. Минулого року ремонтували дорогу на вулиці Красіна, люди зібрали дольову частину грошей на асфальтування. Ми дали техніку, допомогли прокопати шанці.
Антоніна БАБЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

21:35
У Міноборони розповіли, як можна повернутись із СЗЧ за спрощеною процедурою
21:16
Зеленський звільнив командувача Обʼєднаних сил ЗСУ
20:58
Названо велику помилку жінок у спортзалі, яка шкодить шкірі
20:44
Кротевич залишає посаду начальника штабу бригади "Азов"
20:22
Домагання в ЛНУ: поліція почала перевірку звинувачень щодо викладача факультету журналістики
20:05
Зволожує і насичує білком: цей напій - справжня знахідка для тих, хто піклується про здоров'я
19:43
Україна отримає 700 мільйонів євро на розмінування від партнерів – Міноборони
19:24
Держборг України перевищив 7 трильйонів
19:05
Прогноз магнітних бур на березень 2025: точні дати та рекомендації
18:45
У Чернівцях відбудеться акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих захисників
18:22
Реєстрація на НМТ-2025: як створити персональний кабінет та які документи зібрати
18:00
Чому мотоблоки Кентавр — вибір українських фермерів?*
реклама
17:59
В Україні продовжить дорожчати продукт першої потреби
17:45
Обікрала могилу військового: у Чернівцях поліція встановила особу зловмисниці
17:38
На Буковині надзвичайники проводять моніторинг екосистем через зростання пожеж на відкритих територіях
17:21
За минулий рік українці здійснили понад 3,6 млрд платіжних операцій в межах країни: яка це сума
16:58
У містечку на Буковині побили адміністраторку відомої мережі магазинів
16:33
П’ять вуглеводних продуктів, з якими худнуть
16:18
У Чернівцях оголосили збір на дрони для бригади, де служить син відомої волонтерки
15:58
Захисника з Буковини посмертно нагородили орденом «За мужність»
15:37
На Буковині сім'я отруїлася замороженими білими грибами
15:19
Двічі хотів застрелитися: 82 Буковинська бригада показала, як нищить окупантів на Курщині - відео
15:18
Очищувати, живити, захищати: косметика для догляду за тілом*
реклама
14:59
Дієтологи назвали продукти, які потрібно їсти щодня, щоб покращити пам'ять і зосередитися
14:40
У центрі Чернівців продають занедбане приміщення за 1,5 мільйона гривень
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм