Багатодітна сім’я, яка проживала у двокімнатній саманній хаті на вулиці Філатова у Садгорі, після пожежі дев’ятого вересня залишилася без даху над головою. "Спочатку сусіди на ніч дітей взяли до себе, потім тимчасовий притулок невістка надала", – каже мати десятьох дітей Олена ТКАЧУК.
– Не хочеться робити боляче маленькій сестричці Марічці. Вона найважче відреагувала на події того дня, – каже 23-річна дочка Оксана ТКАЧУК. – Ми й досі їй не говоримо, що будинок непридатний для життя. Кажемо малій, що ремонт зробимо і переїдемо. Тільки б не хвилювалася. З мого одягу нічого не залишилося. Шкода, зима скоро, а у вогні згоріли і куртка, і зимове взуття. На роботі зрозуміли моє становище, допомогли. Я купила собі нові речі, тепер є у чому ходити.
– Спочатку гадала, що це негода на вулиці, а як вийшла на двір, побачила – наша хата горить, – каже багатодітна матір Олена Ткачук. – Дякувати Богу, мої діти не постраждали. Рятували все, що могли. Нам у Садгірській райраді обіцяли, що допоможуть відновити будинок. З часом. Тепер ось невістка одну кімнату нам виділила. Тіснюся у ній з шістьома неповнолітніми дітьми.
– Пожежа виникла дев’ятого вересня близько 03.00 у Садгірському районі обласного центру, – інформують у центрі пропаганди ГУ МНС в області. – Першим на місце події прибув пожежно-рятувальний підрозділ СДПЧ-3 з охорони Садгірського району. На той момент пожежа набрала великих обертів. У криниці води для гасіння пожежі виявилося не достатньо. На підмогу було направлено КамАЗ , що вміщує 10 тонн води, та пожежно-рятувальний підрозділ СДПЧ-2. Їм вдалося зупинити поширення вогню. Причину пожежі та суму завданих збитків наразі встановлюють.
– 23 вересня відбудеться засідання виконкому районної ради, де розглянуть питання про надання разової грошової допомоги громадянці Ткачук О. М. у зв’язку з втратою майна внаслідок пожежі, що сталася 9 вересня на вулиці Філатова, – розповідає заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Садгірської районної ради Людмила ЗЕНДЕК. – У Садгірському районі цього року це вже п’ята пожежа. Матеріальні витрати повинні компенсувати страхові компанії, якщо громадянин вчасно застрахував своє майно. За законом, держава не зобов’язана матеріально відшкодовувати всі збитки громадянам. Звісно, коли стається біда, люди звертаються до нас. У таких випадках ми керуємося Методикою разової грошової допомоги мешканцям міста Чернівці, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій. Ми направили клопотання голові оргкомітету акції "Милосердя" Онацькій І. І. про надання гуманітарної та матеріальної допомоги постраждалій сім’ї Ткачук О. М., і це питання вирішено позитивно.
– Я живу по сусідству з цією родиною і знаю всі їхні проблеми, – каже голова Садгірської районної ради Юрій БУРЕГА. – Діти дуже працьовиті. Звісно, ми не допустимо, щоби вони залишилися без даху над головою. Знайдемо гроші, відремонтуємо будинок – і буде їм де жити. Та проблема в іншому: сім’я не зовсім благополучна. Колись я разом із батьком сімейства працював на 70-му заводі. Він отримав чотирикімнатну квартиру. Продали її, а гроші витратили. Хочу, щоби мати цих дітей замислювалася частіше над своїми діями.
Антоніна БАБЧУК
17-09-2009, 10:55
0
1 976