RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Алюмінієві, біметалічні, чавунні чи сталеві – який радіатор обрати, залежить не лише від того, чи подобається їхній дизайн, а насамперед від типу опалення. За словами власника салону опалювальної техніки Василя КЛИМЮКА, радіатори водяного опалення поділяють на дві групи. Перша – секційні (бувають чавунні, алюмінієві, біметалічні – з алюмінію і сталі); друга – панельні (зі сталі і не розділені на окремі секції).

Чавунні радіатори
Ціна – від 30 гривень за секцію
Чавунні секційні радіатори зарекомендували себе як надійні і практичні. Вони стійкі до корозії, володіють великою тепловою потужністю і можуть застосовуватися в системах опалення з низькою якістю теплоносія – зокрема в будинках з центральним опаленням.
Також чавунні радіатори підходять для систем опалення на дровах чи вугіллі. Завдяки великій ємності (приблизно 1,4 літра секція) та властивостям чавуну радіатори залишаються гарячими більш тривалий час, що важливо в перервах між завантаженнями твердопаливних котлів.
Недоліки – велика вага, незручність монтажу, громіздкий зовнішній вигляд, неможливість регулювати тепловіддачу, важко видаляти пил з такого радіатора.

Алюмінієві радіатори
Ціна – від 72 гривень за секцію
Відлиті з алюмінію секції мають високу тепловіддачу, ідеально пласку поверхню, що добре випромінює тепло. Завдяки тому, що в секціях міститься мало води, алюмінієві радіатори швидко нагрівають приміщення і швидко реагують на зміну параметрів регулювання.
Проте алюмінієві радіатори починають руйнуватися при використанні у нашій системі централізованого опалення через високу лужність, розчинений кисень та решту хімічних елементів, які є у воді. Тому найкраще застосувати алюмінієві радіатори в автономних системах опалення. Також слід врахувати, що, у випадку, якщо котел містить мідні деталі, алюмінієвий радіатор "схопить" корозію значно швидше, ніж передбачено його гарантійним терміном служби.

Сталеві панельні радіатори
Від 580 гривень (за радіатор довжиною 40 см)
Радіатор має дві сталеві стінки, між якими знаходиться одна або декілька гофрованих пластин, які, власне, і забезпечують циркуляцію повітря і значно збільшують тепловіддачу. Вони швидко реагують на зміну температури.
Їх також поділяють за типом підключення: із нижнім підключенням та бічним. Радіатори із нижнім підключенням дорожчі і їх потрібно приховувати у підлогу.
До недоліків сталевих панельних радіаторів належать невеликий робочий тиск, на який вони розраховані, незахищеність внутрішньої поверхні від корозійного впливу води. Ці властивості обмежують сферу застосування більшості моделей сталевих радіаторів автономними системами опалення і системами з гарною водопідготовкою.
Біметалічні радіатори
Від 84 гривень за секцію
За зовнішнім виглядом вони мало відрізняються від алюмінієвих, мають всі їхні переваги, але практично позбавлені їхніх недоліків. Конструкція їхня така, що теплоносій у них майже не контактує з алюмінієм. Він рухається сталевими трубками, які передають тепло алюмінієвим панелям, а ті нагрівають навколишнє повітря. Радіатори цього виду можна встановлювати за різних систем опалення практично без обмежень у тиску.
Малий діаметр каналів дозволяє зменшити вдвічі-втричі об’єм теплоносія в порівнянні з алюмінієвими, тому біметалічний радіатор швидше реагує на команди термостата і забезпечує режим комфортного опалення.

На замітку
Скільки
секцій встановлювати?
Приблизний розрахунок потужності радіаторів такий: на 10 квадратних метрів площі кімнати – 1 кВт потужності радіатора (при висоті стелі до трьох метрів).
Перевірте тиск
Перед встановленням варто також дізнатися тиск у опалювальній системи. Цей тиск повинен бути не вище значення робочого тиску для радіатора.

Де розміщувати?
Бажано розміщувати радіатори під кожне вікно кімнати, щоби вікна не запотівали. Радіатор повинен бути лише на чверть коротшим за відстань від підлоги до підвіконня. За таких умов він максимально компенсуватиме втрату тепла, яка у будь-якому разі здійснюється через вікно. Відстань між підлогою та радіатором повинна бути не менше 15 см, а від підвіконня до обігрівача – не менше 10 см. Найменша відстань між радіатором та стіною, до якої він кріпиться, може бути 3 см.
Надія МАКУШИНСЬКА
17-09-2009, 10:04
Коментарів 0 Переглядів 8 948

Теги -

У результаті наїзду автомобіля "Citroen C5" пішохід отримав травми, несумісні з життям

Якими схемами користуються шахраї та як не потрапити в їхню пастку
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.